Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju

Przy ulicy Śląskiej, Ruchu Oporu oraz w niedalekich Jarząbkowicach interweniowali strażacy z Jastrzębia-Zdroju, zastępując ratowników pogotowia z udzieleniem pierwszej pomocy. 

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju

W mieszkaniu przy ul. Śląskiej kobieta z dusznościami nie odpowiadała, a drzwi były zamknięte. Na miejscu był patrol policji. Po dojeździe zastępu strażaków kobieta sama otworzyła drzwi mieszkania, a według informacji policji kobieta miała pozytywny wynik na COVID 19. Strażacy podjęli wejście do mieszkania w pełnym zabezpieczeniu, gdzie przeprowadzili tlenoterapię. Służby zostały wezwane, bo stan pacjentki uległ pogorszeniu, wystąpił ból lewej strony klatki piersiowej i brzucha, a także zwiększony problem z oddychaniem. Interwencja miała miejsce 3 kwietnia. 

Strażacy interweniowali także w Jarząbkowicach przy ul. Łąkowej (teren KP PSP Pszczyna), gdzie dziewczyna została uderzona przez konia i upadła na plecy, doznając urazu. Została zabrana przez LPR. Interwencja miała miejsce 4 kwietnia. 

Także w Lany Poniedziałek o godz. 23.00 strażacy zostali wezwani do Jastrzębia-Zdroju na ul. Ruchu Oporu, gdzie według złoszenia na ulicy leżał mężczyzna z urazem nogi. O pomoc strażaków poprosili policjanci, którzy znaleźli poszkodowanego. Strażący zabezpieczyli go termicznie do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].