Powrót do normalności nie dla Śląska. Obostrzenia zostają na dłużej
TEKST AKTUALIZOWANY
Województwo śląskie znalazło się w gronie województw, w których utrzymano dotychczasowe obostrzenia sanitarne.
Apogeum trzeciej fali COVID-19 jest już za nami, ale wciąż borykamy się z wysoką liczbą zakażeń oraz hospitalizacji - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski na zorganizowanej 21 kwietnia konferencji prasowej.
Gdzie zostają obostrzenia?
Szef resortu zdrowia przekazał, że województwo śląskie jest wciąż w czołówce statystyk liczby nowych zakażeń koronawirusem oraz hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19. Trudna sytuacja utrzymuje się również w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.Tutaj zostaną utrzymane dotychczasowe obostrzenia sanitarne.
Tak więc w naszym województwie zamknięte pozostają m.in.:
- siłownie,
- galerie handlowe,
- wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane,
- salony fryzjerskie i kosmetyczne.
Ograniczenia dotyczą również funkcjonowania pozostałych placówek handlowych oraz obiektów kultu religijnego (maks. 1 osoba na 20 m2, w sklepach o pow. poniżej 100 m2 1 osoba na 15 m2).
Edukacja prowadzona jest nadal w trybie zdalnym. Wyjątkiem są żłobki i przedszkola, które otwarto 19 kwietnia.
Które obostrzenia zostaną zniesione tam, gdzie sytuacja epidemiczna się poprawiła?
Jednocześnie podjęto decyzję o zniesieniu części obostrzeń w województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, małopolskim.
Od 26 kwietnia zostanie tam wznowiona działalność zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Ponadto w klasach 1-3 szkół podstawowych wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe (częściowo zdalne, częściowo stacjonarne). Na pozostałych szczeblach edukacji utrzymane zostanie nauczanie zdalne.
W tych województwach pozostają zamknięte siłownie, galerie handlowe, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ograniczenia dotyczą również funkcjonowania reszty placówek handlowych i obiektów kultu religijnego (maks. 1 osoba na 20 m2, w sklepach o pow. poniżej 100 m2 1 osoba na 15 m2).
Więcej informacji TUTAJ.