Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piknik Ekologiczny w Jastrzębiu-Zdroju. Gotował Remigiusz Rączka [ZDJĘCIA]

To było 6 dni intensywnej pracy, aby Jastrzębie-Zdrój stało się czystsze. Las Kyndra, Park Uniwersytecki, OWN oraz Jar przy ul. Turystycznej - to miejsca, które od 7 września uczestnicy akcji sprzątania świata odwiedzili i wysprzątali z zalegających tam odpadków. Finałem całej akcji był Piknik Ekologiczny, który odbył się w niedzielę 12 września. 

Piknik Ekologiczny w Jastrzębiu-Zdroju. Gotował Remigiusz Rączka [ZDJĘCIA]
Remigiusz Rączka przygotował dla jastrzębian barszcz i wyjątkowe krokiety, a później także deser. fot. Szymon Kamczyk

Piknik Ekologiczny w Jastrzębiu-Zdroju. Gotował Remigiusz Rączka [ZDJĘCIA]

Zakończeniem i podsumowaniem akcji był Piknik Ekologiczny, który odbył się w niedzielne popołudnie w Jarze Południowym. W programie zaplanowano między innymi „live cooking” miłośniczki i propagatorki nurtu „zero waste” Jagny Niedzielskiej, gotowanie z Remigiuszem Rączką, warsztaty dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Gotowanie na żywo

Podczas pikniku swoje stoiska miały między innymi: Rowerowe kino czy Bus MobilneCentrum Edukacji Ekologicznej z systemem fotowoltaiki. Pojawiły się też przestrzenne gry edukacyjne i wystawa o segregowaniu śmieci, przygotowana przez firmę Eko z Rybnika, która przez ostatnie lata zajmowała się odbiorem odpadów od mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. 

Ludzie

Remigiusz Rączka

Znany i lubiany kucharz, mistrz kuchni śląskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].