Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lekarze z jastrzębskiego szpitala pobiegli w alpejskim biegu

Niesamowity wyczyn lekarzy z jastrzębskiego szpitala. Adam Ryszczyk oraz Jan Miodoński ukończyli bieg Transalpine 2021.

Lekarze z jastrzębskiego szpitala pobiegli w alpejskim biegu

Lekarze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w niezwykłym biegu przez Alpy. Linię mety znajdującą się w Prad, w Południowym Tyrolu przekroczyli po 235 kilometrach jako jedna z drużyn 220 drużyn z 22 krajów. The DYNAFIT Transalpine Run powered by Volkswagen R jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych imprez biegowych na świecie. Sygnał startowy do składającego się z 7 etapów biegu przez Alpy nastąpił 4 września w Hirschegg.

- W trakcie przemierzania kolejnych etapów górskiej trasy wyścigu musieliśmy pokonać około 30 - 47 km dystanse, o różnicy przewyższeń dochodzących nawet do 2600 metrów. Jest to niezwykle trudna technicznie, ale zarazem wspaniała przygoda – mówi Adam Ryszczyk, specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.

Z różnych przyczyn nie wszystkie z 280 startujących duetów ukończyło bieg. Przeciążenia mięśni, ścięgien, skręcenia stawów, kłopoty żołądkowe, wychłodzenie mogą tu dotknąć każdego biegacza. Jastrzębski duet lekarzy osiągnął metę jako 196 drużyna. Aby sprostać wymaganiom tego alpejskiego wyścigu, trzeba wiedzieć o co chodzi w bieganiu po górach. Ten niesamowity wyczyn poprzedziły lata przygotowań, wyrzeczeń i treningów.

- Ukończenie tak trudnego biegu dało nieopisaną satysfakcję. Jednak w takim wyścigu to nie finisz jest najważniejszy, ale sam bieg. To pokonywanie własnych ograniczeń, walka ze zmęczeniem, ale też wspaniałe widoki i kontakt z naturą - podsumował Jan Miodoński, lekarz Zakładu Diagnostyki Obrazowej WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].