Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój największym wygranym Polskiego Ładu w regionie. 38,99 mln zł na inwestycje w mieście

Samorządy mogły złożyć po trzy wnioski do rządowego programu Polski Ład, aby otrzymać środki na inwestycje. Jastrzębie-Zdrój może świętować, bo wszystkie trzy zyskały aprobatę komisji oceniającej, a tym samym do miasta ma trafić prawie 39 mln zł. To największa kwota dla jednego samorzdu w całym regionie. 

Jastrzębie-Zdrój największym wygranym Polskiego Ładu w regionie. 38,99 mln zł na inwestycje w mieście
Nowe Centrum Porozumienia Jastrzebskiego ma powstać nieopodal pomnika Porozumienia Jastrzebskiego.

Jastrzębie-Zdrój największym wygranym Polskiego Ładu w regionie. 38,99 mln zł na inwestycje w mieście

Pierwszy z wniosków dotyczył tzw. małych inwestycji, a wartość projektu nie mogła przekroczyć 5 mln zł. Jastrzębie-Zdrój zgłosiło projekt przebudowy ul. Witczaka na równe 5 mln zł i taka kwota została przyznana przez komisję. 

Kolejny wniosek mógł opiewać na kwotę do 30 mln zł. Urzędnicy z Jastrzębia-Zdroju zawnioskowali o 9 690 000 zł na "Zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców osiedla Pionierów - etap 1.". Komisja oceniająca wnioski przyznała wnioskowaną kwotę na ten projekt. 

Największe środki jednak Jastrzebie-Zdrój ma otrzymać na stworzenie nowego Centrum Porozumienia Jastrzębskiego. Na ten cel miasto otrzyma aż 24,3 mln zł. 

Wszystkie trzy projekty z dofinansowaniem

- Cieszę się, że wszystkie inicjatywy, o których rozmawiałyśmy w lipcu z panią prezydent Anną Hetman znalazły się na liście dofinansowanych projektów. Jastrzębie-Zdrój po mistrzowsku wykorzystało szansę, jaką dała pierwsza edycja Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Przedstawiło ciekawe, różnorodne i ważne dla mieszkańców projekty w ramach wszystkich trzech dostępnych komponentów Polskiego Ładu i zdobyło „maksa”, na łączną kwotę prawie 39 milionów złotych - komentuje senator Ewa Gawęda

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nowaga (188.137. * .64) 25.10.2021 22:24

Może ktoś z ministerstwa jechał autem na rocznicę Porozumień Jastrzębskich w sierpniu i ciągle podskakiwał na dziurach. Ale to i tak mało kasy przyznano aby ponaprawiać wszystkie fatalne, dziurawe drogi jastrzębskie.