Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezenty darczyńców trafiły do dzieci. Kolejna udana akcja w Jastrzębiu-Zdroju

Mikołaj oraz elfy z Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności zameldowały, że prezenty dla dzieci z Zespołu Ognisk Wychowawczych, Przedszkola Specjalnego w Jastrzębiu-Zdroju oraz podopiecznych zostały dostarczone 6 grudnia. Wszystko w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Prezenty darczyńców trafiły do dzieci. Kolejna udana akcja w Jastrzębiu-Zdroju
Mikołajkowa ekipa Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności podczas akcji przekazywania prezentów podopiecznym placówek

Prezenty darczyńców trafiły do dzieci. Kolejna udana akcja w Jastrzębiu-Zdroju

Niedawno na łamach Nowin pisaliśmy o listach do Mikołaja, które od dzieci z placówek zebrała Fundacja Impuls, a darczyńcy mogli wybrać sobie list i przygotować odpowiednie artykuły. - Listy rozchodziły się jak świeże bułeczki, a nawet nie wszystkim chętnym udało się upolować list! Wokół nas jest tyle dobra, trzeba się tylko rozejrzeć – podkreślają wolontariusze i zarząd fundacji.

Prezenty od Mikołaja

Darczyńcy dostarczyli prezenty w odpowiednie miejsca, a 6 grudnia fundacyjna mikołajkowa ekipa z ogromną radością wręczyła je dzieciom. Było dużo śmiechu, żartów, szczęścia w oczach dzieci, wzruszeń, wierszyków i piosenek, przedstawianych specjalnie dla Mikołaja. Czekało też na niego mleko i pyszne ciasteczka. Zebrane dary trafiły również do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Betlejem".

Dawanie lepsze niż branie

- Od dawna też wiemy, że dawanie jest lepsze niż branie - zapewnie o wiele przyjemniejsze przeżycia, jest szlachetniejsze i bliższe sercu człowieka. Są jednak wśród nas ludzie, którzy w "dawaniu" są mistrzami świata, ale przede wszystkim wielkimi przyjaciółmi dzieci. Fundacjo IMPULS Fabryka Kreatywności - dziękujemy Wam za Waszą gotowość do niesienia pomocy innym, chęci i serce - podsumowują akcję w jastrzębskim Przedszkolu Specjalnym. 
- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję mikołajkową, jesteście niesamowici! Za rok również wyczekujcie listów. Razem możemy więcej – zapewniają organizatorzy akcji, zapraszając do udziału w kolejnej edycji za rok.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].