Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa siedziba jastrzębskiego Powiatowego Urzędu Pracy na finiszu prac

Jastrzębski Powiatowy Urząd Pracy zmieni niebawem swój adres. Wszystko przez to, że stara siedziba była już za mała.

Nowa siedziba jastrzębskiego Powiatowego Urzędu Pracy na finiszu prac
Winda, wielkość, nowa klatka schodowa i dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych - to plusy nowej siedziby

Nowy adres, ale najpierw generalny remont

Nowy Powiatowy Urząd Pracy znajdzie się w dawnej siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W budynku przy ulicy Wrocławskiej wymieniono już wszystkie instalacje, część stropów i przyłącza ogrzewania. W przyszłości na jego dachu zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dobudowano w nim klatkę schodową i windę. Remont obejmuje też termomodernizację i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Nie tylko PUP

Za kilka miesięcy (na wiosnę) do nowej siedziby przeniesie się zarówno PUP jak i Centrum Usług Wspólnych.

- Znalezienie nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy było konieczne. Dotychczasowa jest za mała na jego potrzeby. Wymaga też generalnego remontu. Planujemy niebawem wystawić tę nieruchomość na sprzedaż. Nowy budynek pomieści zarówno PUP jak i CUW. Ma też o wiele lepszą lokalizację – tłumaczy wiceprezydent Roman Foksowicz.

Miasto Jastrzębie kupiło budynek po byłej siedzibie PEC w 2018 roku. Remont rozpoczął się pod koniec 2020.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rany (85.202. * .230) 01.01.2022 20:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zamiast zlikwidować pup to urząd miasta obsadza rodzina nowe stanowiska pracy w pup.
Kto za to płaci.
Pup nie daje nikomu pracy to zbędna instytucja.