Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci rozmawiali z seniorami o uzależnieniach i środkach odurzających

19 stycznia podczas wykładu na Uczelni III Wieku komisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki przeprowadzili profilaktyczne spotkanie z seniorami. Funkcjonariusze opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać człowiek w każdym wieku.

Policjanci rozmawiali z seniorami o uzależnieniach i środkach odurzających
Policjanci z jastrzębskiej jednostki spotkali się z seniorami, by przeprowadzić prelekcję na temat narkotyków oraz zmian w przepisach, fot. Policja Jastrzębie

Kiedy reagować?

Policjanci rozmawiali z seniorami o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowali, jak zachowują się osoby pod wpływem środków odurzających, kiedy powinni zareagować, widząc podejrzane przedmioty u naszych najbliższych.

Narzędzia edukacyjne

Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie seniorom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

Skrzynka profilaktyczna, fot. Policja Jastrzębie

Edukowali także w kwestii zmian w przepisach

Dalsza część spotkania poświęcona była ostatnim zmianom w przepisach ruchu drogowego, między innymi korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych czy nowy taryfikator. Stróże prawa przypomnieli, jak ważne jest korzystanie z odblasków, tym bardziej właśnie w porze zimowej, gdzie bardzo szybko zapada zmrok.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].