Policjanci rozmawiali z seniorami o uzależnieniach i środkach odurzających
19 stycznia podczas wykładu na Uczelni III Wieku komisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki przeprowadzili profilaktyczne spotkanie z seniorami. Funkcjonariusze opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać człowiek w każdym wieku.
Kiedy reagować?
Policjanci rozmawiali z seniorami o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowali, jak zachowują się osoby pod wpływem środków odurzających, kiedy powinni zareagować, widząc podejrzane przedmioty u naszych najbliższych.
Narzędzia edukacyjne
Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie seniorom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.
Edukowali także w kwestii zmian w przepisach
Dalsza część spotkania poświęcona była ostatnim zmianom w przepisach ruchu drogowego, między innymi korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych czy nowy taryfikator. Stróże prawa przypomnieli, jak ważne jest korzystanie z odblasków, tym bardziej właśnie w porze zimowej, gdzie bardzo szybko zapada zmrok.