Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od 1 marca można będzie odwiedzić chorego w szpitalu, ale tylko w szczególnym przypadku

Mając na uwadze ciągłe zagrożenie epidemiczne oraz bezpieczeństwo osób hospitalizowanych nadal nie jest możliwy swobodny, osobisty kontakt z pacjentami. Jednak rozumiejąc potrzebę kontaktu z bliskimi, dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podjęła decyzję o umożliwieniu odwiedzin, jednak tylko w szczególnych przypadkach oraz na oddziałach, na których sytuacja na to pozwala.

Od 1 marca można będzie odwiedzić chorego w szpitalu, ale tylko w szczególnym przypadku
Szpital w Jastrzębiu-Zdroju, fot. archiwum

- Apelujemy, żeby priorytetem dla odwiedzających było bezpieczeństwo wszystkich pacjentów i w trosce o nich prosimy, aby osoby wchodzące na oddziały były zdrowe (najlepiej osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2) - informuje szpital.

W jakich przypadkach odwiedziny są możliwe?

Odwiedziny u chorych mogą odbywać się wyłącznie za zgodą lekarza zarządzającego oddziałem lub lekarza dyżurnego uzyskaną telefonicznie. Zgoda na odwiedziny może być wyrażona jeżeli:

  1. Pacjent jest w ciężkim stanie, 
  2. Czas jego pobytu w szpitalu jest dłuższy niż 5 dni,
  3. Lekarz zarządzający uzna, iż odwiedziny bliskiej osoby są wskazane.

Kiedy można odwiedzić pacjenta?

 Oddziały indywidualnie określają godziny, w jakich można przyjść na wizytę, jednak nie wcześniej niż o godzinie 15.00. Czas trwania wizyty nie powinien być długi i również zostaje ustalony przez lekarza zarządzającego oddziałem. W jednym czasie pacjenta odwiedzać może jedna dorosła, bliska osoba.

Gdzie kierować się, żeby wejść do szpitala?

Odwiedzający wchodzą i wychodzą ze szpitala wejściem główny. Wyjątkiem jest oddział pediatryczny, w tym przypadku należy się kierować na izbę przyjęć oddziału. Pracownicy punktu informacyjnego będą wpuszczać wyłącznie osoby z listy jaką otrzymają z danego oddziału. Osoby wchodzące do szpitala będą zaopatrzone w żółtą opaskę oznaczającą odwiedzającego.

Uwaga, ważne! Odwiedziny odbywają się przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych: dezynfekcja rąk, zachowanie odstępów, maseczka ochronna noszona we właściwy sposób oraz założone rękawiczki. W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe jego opuszczenie. Może również wezwać Policję.

- Prosimy naszych pacjentów oraz osoby odwiedzające o wyrozumiałość, akceptowanie i przestrzeganie zasad, które są wprowadzone w trosce o zdrowie i życie chorych. Jak tylko będzie to możliwe niezwłocznie przywrócimy możliwość swobodnego kontaktu osób hospitalizowanych z bliskimi - czytamy na stronie szpitala.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].