Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podróż w czasie w Parku Zdrojowym. Zobacz, jak bawili się na VI Pikniku w Kurorcie [ZDJĘCIA]

Stroje, dania i samochody z lat 20. i 30., miasteczko cyrkowe, pucybut, golibroda... Jak powiedziała prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman na rozpoczęciu "Pikniku w Kurorcie", czegoś takiego nie ma nigdzie w okolicy. I dlatego trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Podróż w czasie w Parku Zdrojowym. Zobacz, jak bawili się na VI Pikniku w Kurorcie [ZDJĘCIA]

Uzdrowiskowe specjały

Specjalnie z okazji „Pikniku w Kurorcie” lokalne kawiarnie i restauracje przygotowały poczęstunek wzorowany na starodawnych recepturach, które królowały w czasach jastrzębskiego kurortu: legumina z maku z szodonem, udko z kaczki z ciemnymi kluskami, sosem oraz burakami z chrzanem, do tego tradycyjne ciasta, sernik, szarlotka i półkruche ze śliwką oraz desery.

Ziołowy spacer, konkurs na strój oraz zdjęcie/a z dawnych lat

Podczas wydarzenia odbył się szczególny uzdrowiskowy, ziołowy spacer, podczas którego można było poznać roślinną różnorodność Parku Zdrojowego. Odbył się również konkurs na najlepszy strój z dawnych lat. Nagrody przyznano w kategorii: panie, panowie, dzieci. Kolejnym z konkursów było zrobienie zdjęcia lub serii zdjęć pokazujących klimat Pikniku.

O dobrą atmosferę zadbali Dixie Tiger’s Band, DJ oraz uczniowie Szkoły Muzycznej prezentujący muzykę z lat 20. i 30. XX wieku. Był obecny pucybut czy golibroda, a miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć samochody, motocykle oraz rowery z dawnych lat. Odważni mogli spróbować swojego szczęścia w kasynie. Zaprezentowano także stroje z dawnych lat podczas specjalnego pokazu mody z komentarzem.

Pokaz mody z dawnych lat

Miasteczko cyrkowe dla dzieci

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie mogli narzekać na nudę, a wszystko za sprawą miasteczka cyrkowego, gdzie czekały na nich różne gry, zabawy, animacje i atrakcje. Można było nauczyć się chodzić na szczudłach czy chodzić po linie.

Miasteczko cyrkowe

Impreza do Parku Zdrojowego przyciągnęła prawdziwe tłumy.

- Frekwencja była rekordowa, co nas bardzo miło zaskoczyło. Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na piknik serdecznie dziekujemy. Podziękowania należą się również artystom i restauratorom którzy sprawili, że impreza była lepsza. Jak widać, uzdrowiskowa historia Jastrzębia przyciąga tłumy. Za rok spróbujemy jeszcze bardziej poszerzyć ofertę gastronomiczną podczas pikniku i przygotować jeszcze więcej atrakcji dla naszych gości - komentuje Izabela Grela, p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźni Moszczenica.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz nagrania LIVE.

Zobacz naszą relację LIVE z wydarzenia

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].