Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urząd Pracy w Jastrzębiu przeprowadzi się do nowej siedziby

Jeszcze w tym miesiącu urzędników czeka przeprowadzka do wyremontowanego budynku po PEC-u. Pozytywne efekty zmian odczują nie tylko pracownicy, ale również mieszkańcy korzystający z usług w sumie dwóch instytucji.

Urząd Pracy w Jastrzębiu przeprowadzi się do nowej siedziby
Miejsce to będzie teraz nową siedzibą zarówno Powiatowego Urzędu Pracy, jak i Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli. / fot. jastrzebie.pl

Budynek, który wcześniej był zajmowany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, przeszedł generalny remont. Wykonano termomodernizację, wymieniono instalacje: elektryczną, CO i wodno kanalizacyjną, a także stolarkę okienną i drzwiową. Dodatkowo w budynku zamontowano windę i przystosowano go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Remont kosztował ponad 7 mln złotych.

Miejsce to będzie teraz nową siedzibą zarówno Powiatowego Urzędu Pracy, jak i Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli. Niewątpliwe plusy tych zmian to wygodne warunki i lepsza lokalizacja.

– Znalezienie nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy było konieczne. Dotychczasowa była za mała na jego potrzeby, w dodatku wymagała remontu. Nowy budynek pomieści zarówno PUP jak i MZOSiP – tłumaczy wiceprezydent Roman Foksowicz.

Z przeprowadzki do budynku cieszy się również Andrzej Koba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, który wskazuje, że poprawi się nie tylko komfort pracowników, zmiany odczują również interesanci, którzy będą obsługiwani w nowoczesnych warunkach:

– Większa przestrzeń da nam możliwość lepszej obsługi osób bezrobotnych i przedsiębiorców – pozwoli na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa danych oraz poufności. Nowa siedziba to również możliwość podejmowania dodatkowych inicjatyw np. w zakresie promocji przedsiębiorczości, czy organizacji spotkań dla klienta biznesowego. Dzięki skupieniu wszystkich działów w jednym miejscu, to również uproszczenie procedur.

Przeprowadzka do nowej siedziby zaplanowana jest na 24 i 27 czerwca. Urzędnicy proszą, by aktualnie korzystać z usług elektronicznych, jeśli chcemy zarejestrować się jako osoba bezrobotna, poszukująca pracy czy transferująca zasiłek, dostępnych na stronie: www.jastrzebiezdroj.praca.gov.pl

W pozostałych przypadkach można dzwonić na podane niżej numery:

  • Rejestracja - 663961166
  • Oferty pracy, cudzoziemcy - 601216633
  • Staże - 575540700
  • Dotacje, doposażenia, prace interwencyjne - 530100790
  • Szkolenia - 697607087
  • Doradcy klienta - 793920500, 793960300
  • Stanowisko ds. prawnych i kontroli wewnętrznej - 515590009
  • Księgowość - 515328529
  • Referat Organizacyjno-Administracyjny - 663961150
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].