Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Górnej Odry wystartował w plażowej atmosferze. Żorski Śmieszek przeżył oblężenie [ZDJĘCIA]

Punktualnie o godz. 17.00 wystartowała druga edycja Festiwalu Górnej Odry. Wydarzenia, które odbywać się będą do niedzieli 26 czerwca, zapoczątkowano w piątek 24 czerwca w Żorach na kąpielisku Śmieszek. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Festiwal Górnej Odry wystartował w plażowej atmosferze. Żorski Śmieszek przeżył oblężenie [ZDJĘCIA]
Otwarcie tegorocznego festiwalu odbyło się w Żorach.

Festiwal Górnej Odry wystartował w plażowej atmosferze. Żorski Śmieszek przeżył oblężenie [ZDJĘCIA]

Festiwal zainaugurowali uroczyście prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny, zastępca przewodniczącego zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego - Mieczysław Kieca oraz gospodarz miejsca, wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek. Panowie zachęcili do wspólnej zabawy i odwiedzenia innych ciekawych miejsc w ramach festiwalu. 

Na rozpoczęcie w Żorach przygotowano inscenizację na wodzie "Klątwa żorskiej perły". Kajakowy spektakl zainteresował publiczność, bo trzeba przyznać, że żorskie kąpielisko przy ul. Leśnej w upalne popołudnie było oblegane przez mieszkańców. 

Śmieszek, czyli staw z kąpieliskiem oraz okalającym go terenem rekreacyjnym jest rokrocznie rozwijany. Niedawno powstał w tym miejscu ciąg pieszo-jezdny, z którego chętnie korzystają rowerzyści. Są także specjalne miejsca do grillowania, wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz duża plaża. 

Przypomnijmy, że druga edycja Festiwalu Górnej Odry odbywa się w 19 lokalizacjach, a w ramach festiwalu przygotowano 140 wydarzeń!

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].