Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rondo połączy trzy jastrzębskie ulice. Jedna z nich będzie też przebudowana

Na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej, Podhalańskiej i Zielonej zostanie zbudowane bezpieczne rondo. Przebudowana będzie również ulica Młyńska.

Rondo połączy trzy jastrzębskie ulice. Jedna z nich będzie też przebudowana
Fundusze zostały pozyskane, będzie rondo, fot. UM Jastrzębie

Na wniosek mieszkańców przebudowany zostanie 282-metrowy odcinek ulicy Młyńskiej, z czego 100 metrów tej drogi zyska zupełnie nowy przebieg.

- Obecny przebieg ulicy Młyńskiej trudno uznać za bezpieczny - to wąska droga, przebiegająca w gardle jaru. Dodatkowym problemem jest ograniczona widoczność i ukształtowanie samej drogi, utrudniające włączenie się do ruchu przy wjeździe na Podhalańskiej. Dotychczasowe skrzyżowanie, z przesuniętymi wlotami, nie pozwalało na swobodny wyjazd zarówno z ulicy Młyńskiej, jak i Zielonej. Wraz z budową ronda, ten problem zostanie rozwiązany - tłumaczy Jarosław Piechaczek, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Ulica Młyńska zyska zatem nowe połączenie z Podhalańską - przesunięte tak, by zachować bezpieczną geometrię skrzyżowania. Pociąga to za sobą konieczność wybudowania nowego przepustu na Gmyrdku. Inwestycja obejmuje przebudowę wszystkich kolidujących sieci, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Tak szeroki zakres prac, w połączeniu z poszerzaniem drogi i koniecznością doprowadzenia jej parametrów do obowiązujących przepisów,  wymusi usunięcie niektórych drzew, kolidujących z inwestycją.

- Ulica Młyńska prowadzi do terenów, gdzie dynamicznie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Powoduje to nieustanny wzrost ruchu samochodowego w tej okolicy. Mieszkańcy już teraz skarżą się na trudności w poruszaniu się w tym rejonie, a spodziewamy się, że samochodów będzie tam coraz więcej - dodaje Jarosław Piechaczek.

Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, w tym: 435 165,75 wynosi wkład własny miasta, a 8 268 149,16 zł  pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Roboty budowlane będą prowadzone zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, który przewiduje zachowanie ciągłości ruchu wzdłuż ul. Podhalańskiej. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].