Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zrób przegląd szafy i pomóż Mikołajkowi - ubrania 19 sierpnia zbierze Michał Wiśniewski

Finał akcji szafowania, czyli zbiórki ubrań w szczytnym celu zaplanowano na 19 sierpnia w Wodzisławiu Śląskim. Zbiórka odbędzie się na rzecz Mikołajka, chorego na SMA. Nakrętki, makulaturę i ubrania można przynosić także do Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcia dla ukraińskich uchodźców wojennych przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu.

Zrób przegląd szafy i pomóż Mikołajkowi - ubrania 19 sierpnia zbierze Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski z wolontariuszami podczas jednego z poprzednich finałów. fot. Fundacja Po Pierwsze

Zrób przegląd szafy i pomóż Mikołajkowi - ubrania 19 sierpnia zbierze Michał Wiśniewski

Szafowanie to pierwsza i jedyna do tej pory w Polsce akcja, którą przeprowadza Fundacja PoPierwsze i która ma dwa realne cele: sprzątanie naszej planety i zbieranie pieniędzy na konkretny cel. Szafowanie jest akcją zbiórki odzieży i tekstyliów używanych. Zbierać można wszelkiego rodzaju ubrania, kołdry, koce, pluszaki, buty powiązane w pary zapakowane do osobnych woreczków oraz wszystko to, co zalega w szafach i nadaje się jeszcze do użytku. Oczywiście bez rzeczy brudnych czy poplamionych.

Wszystkie artykuły muszą być suche, zapakowane do worka i dobrze zawiązane. Nie ma wymogów co do wielkości i rodzaju worka – im bardziej kolorowo, tym lepiej. Następnie specjalna firma recyklingowa przyjeżdża na miejsce i odbiera wszystkie zebrane tekstylia, a dochód z każdego kilograma zostaje wpłacony na konto potrzebujących dzieci. W akcję osobiście angażuje się Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki.

Dodatkowo akcje wspierają wszystkie władze i instytucje – tam gdzie przeprowadzane są akcje dla podopiecznych. No a przede wszystkim wszyscy mieszkańcy! Akcjom szafowania towarzyszą różnorodne imprezy towarzyszące m.in. występy muzyczne, zabawy taneczno-ruchowe dla dzieci, występy mażoretek, pokazy wozów strażackich czy policyjnych.

W Wodzisławiu Śląskim finał akcji zaplanowano na 19 sierpnia na placu przy AHE (ul. 1 Maja 23E) w godzinach 13.00-17.00. Zapraszamy do udziału w akcji! Poszukaj w szafie ubrań do oddania już dziś! 

Nakrętki, makulaturę i ubrania można przynosić także do Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcia dla ukraińskich uchodźców wojennych przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu. Punkt czynny jest: wtorek 12:00 - 18:00, środa 10:00 - 13:30, piątek 12:00 - 18:00.

Zbiórkę dla Mikołajka możesz wesprzeć także bezpośrednio w portalu Siepomaga.pl. Każda złotówka jest ważna! 

Więcej o Mikołaju Kubali przeczytasz tutaj >>>.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 23 wiadomości, 32 komentarze w dyskusji, 395 zdjęć
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].