Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dziecięce lato pełne przygód z JSW

Dzięki wsparciu JSW i Fundacji JSW niemal sześć tysięcy dzieci skorzysta tego lata z różnych form rekreacji i wypoczynku.

Dziecięce lato pełne przygód z JSW
Zabawy z dziećmi, fot. JSW

Jedną z wielu wakacyjnych imprez współfinansowanych tego lata przez Fundację JSW był piknik w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Wodne zabawy w pirackiej oprawie pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu; przynosiły też ulgę od słonecznych promieni. Największą atrakcją była niespodzianka przygotowana przez druhów z OSP. Strumień wody ze strażackiego węża stał się szybko pretekstem do wodnych zabaw i zawodów.

– Muszę przyznać, iż bawimy się tak samo dobrze jak dzieci, dla których przygotowaliśmy nasze strażackie niespodzianki – powiedział Arkadiusz Jaworski z OSP Mszana.

W każdej części Parku Rekreacji na dzieci czekały inne atrakcje. Były gry zręcznościowe, tory przeszkód, plenery malarskie oraz zabawy wodnymi balonami. – Pirackie atrakcje pochłonęły mojego syna bez reszty – podkreślała pani Iwona, matka 7-letniego Kacpra. – Taki festyn to bardzo dobry pomysł. W dzisiejszych czasach coraz mniej rodzin może pozwolić sobie na letnie wyjazdy, więc dla dzieci, które zostają w domu, to często jedyna wakacyjna atrakcja – dodaje.

Piknik w pirackiej oprawie to jedna z wielu wakacyjnych propozycji, jakie w ramach projektu „Wesołe Lato z Fundacją JSW” przygotował mszański Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

– To już trzecie z kolei wakacje, podczas których nasi najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na letnie niespodzianki. Każdego roku organizujemy wycieczki, festyny, pikniki, spotkania z podróżnikami czy warsztaty artystyczne i kulinarne, co najmniej raz w tygodniu przez cały lipiec i sierpień. Sami nie bylibyśmy w stanie sfinansować tylu wakacyjnych atrakcji, więc jesteśmy głęboko wdzięczni za wsparcie, na jakie możemy liczyć ze strony Fundacji JSW – powiedział Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Tego lata Fundacja JSW wsparła 25 wakacyjnych projektów. Dzięki temu blisko 6 tys. dzieci z całego regionu przeżyje lato pełne przygód. Młodzi sportowcy wykorzystają letnią pauzę na doskonalenie swoich talentów i formy fizycznej w takcie letnich obozów wyjazdowych i stacjonarnych, dofinasowanych przez Fundację JSW. Piłkarki z LKS Paniówki ćwiczyć i wypoczywać będą nad morzem we Władysławowie, a ich koledzy z boiska z Połomii wyjadą do Krościenka. Młodzi sportowcy z LKS Start Mszana szlifować będą formę w Milówce. Natomiast zawodniczki z JKH Białe Jastrzębie czas ten wykorzystają na przygotowania do rozgrywek Młodzieżowej Ligii Hokeja Kobiet.

Wsparcie Fundacji JSW nie ogranicza się jedynie do sportowych wakacji. W letniej ofercie przygotowanej przez ośrodki kultury i sportu z Jastrzębia-Zdroju, Mszany, Świerklan, Gierałtowic, Pilchowic i Radlina nie zabrakło wycieczek czy festynów.

– Zawsze dokładamy wszelkich starań, by w trakcie wakacji najmłodsi mieszkańcy nie narzekali na nudę. Najatrakcyjniejszymi elementami w naszej letniej ofercie są oczywiście wycieczki. Gdyby nie wsparcie Fundacji JSW z wielu wyjazdów, jak na przykład do Krakowa czy Wrocławia, musielibyśmy zrezygnować – powiedziała Agata Wrożyna-Juszczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Fundacja JSW pomogła także druhom z OSP w Ruptawie, którzy zorganizowali wyjazdowy obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych z Jastrzębia-Zdroju.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także podczas tegorocznych wakacji 120 dzieci z trzech domów dziecka wyjedzie na 10-dniowe wakacje nad polskim morzem dzięki bezpośredniemu wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzieci będą mieszkały w ośrodku „Neptun” w Sianożętach należącym do Grupy Kapitałowej JSW.

– Dzieci cały rok czekają na te nadmorskie kolonie. Mamy skromny budżet i gdyby nie pomoc JSW, naszego Centrum nie byłoby stać na jakikolwiek wakacyjny wyjazd, nie wspominając już o pełnych koloniach. Szczególnie cenimy sobie fakt, iż nie jest to jednorazowa pomoc, a stałe wsparcie. Dzięki JSW nasi podopieczni mogą liczyć na letnie kolonie od kilku lat – podkreśliła Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” oraz „Ostoja” w Pszczynie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].