Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zginęło 21 osób. Średnio ponad 110 kolizji na dzień. Policja podsumowuje pierwszą część wakacji

21 zdarzeń, których skutki były tragiczne. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, to aż 10 wypadków śmiertelnych więcej. Ponad 1300 skontrolowanych kierujących zdecydowało się usiąść za kierownicą, pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę trwających wakacji.

Zginęło 21 osób. Średnio ponad 110 kolizji na dzień. Policja podsumowuje pierwszą część wakacji
Zbyt często dochodzi do wypadków, których można uniknąć, gdyby nie brawura, alkohol, czy zmęczenie kierowcy. Bezpieczeństwo użytkowników dróg powinno być dla nich samych priorytetowe, lecz nie zawsze tak jest - przekazuje policja./ fot. Śląska Policja

Liczby, choć w większości niższe od tych z zeszłego roku, wciąż są zdecydowanie za wysokie, dowodząc, że apele policji, by jeździć ostrożnie, zgodnie z przepisami, stosować się do ograniczeń prędkości i okazywać szacunek innym użytkownikom dróg nie zawsze docierają do świadomości kierowców.

Od 24 czerwca, czyli rozpoczęcia tegorocznych wakacji, na drogach naszego województwa doszło do 239 wypadków, w których śmierć poniosło 21 osób, a rannych zostało aż 270. W porównaniu do roku ubiegłego, to o 32 wypadki i 46 osób rannych mniej, ale niestety aż o 10 osób zabitych więcej.

Policja przypomina: każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzegajmy limitów prędkości i przepisów drogowych. Decyzje każdego uczestnika ruchu drogowego mają znaczenie - niech będą to decyzje, dzięki którym na drogach będzie bezpieczniej.

Zaledwie od początku wakacji, co do końca lipca daje 39 dni - odnotowano aż 4452 kolizje, co w przeliczeniu daje ponad 110 zdarzeń na dzień. Rok temu w tym samym czasie doszło do blisko 5000 kolizji. Mimo wyraźnego spadku, to wciąż liczby, które pokazują, że kierowcy zbyt często nie zachowują odpowiedniej ostrożności na drogach.

Stróże prawa zatrzymali 1326 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, to o 17 kierujących więcej niż podczas poprzednich wakacji.

- To, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych - podkreślają funkcjonariusze. - Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. - Postarajmy się zrobić wszystko, aby pojawiających się "kropek" na policyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym było jak najmniej. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek - dodaje policja.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].