Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski szpital przypomina zasady odwiedzania chorych

Stan zagrożenia epidemiologicznego nadal trwa. Koronawirus nas nie opuścił i musimy o tym pamiętać. Jeszcze do niedawna, ze względu na wysoką liczbę zakażeń, odwiedziny w szpitalu były niemożliwe, a pomocy udzielano również osobom cierpiącym na COVID-19. Dziś WSS Nr 2 funkcjonuje normalnie, natomiast przypadki zakażeń wśród pacjentów nadal się zdarzają.

Jastrzębski szpital przypomina zasady odwiedzania chorych
Szpital w Jastrzębiu przypomina zasady odwiedzin chorych

- Jak w każdej instytucji, także w szpitalu należy się odpowiednio zachowywać. Prawa Pacjenta umożliwiają odwiedziny, ale niestety niejednokrotnie obserwowałem jak do pacjenta, który nazajutrz miał być wypisany, przychodziła cała rodzina z dziećmi, które znudzone długą wizytą biegały po sali chorych – mówi dr n. med. Józef Danek Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa WSzS Nr 2. - Odwiedziny powinny służyć pacjentowi jako wsparcie w trudnej chwili, a nie być towarzyskim spotkaniem, które dodatkowo nie pozwala innym pacjentom na sali wypocząć. Te osoby nie przebywają w placówce dla rozrywki. Może być tak, że sąsiad z łóżka obok cierpi, albo jest w cięższym stanie i potrzebuje spokoju, a liczna grupa odwiedzających ten spokój zakłóca. Empatia i zdrowy rozsądek to podstawa - dodaje.

Jak zachować się podczas odwiedzin w szpitalu?

Najlepiej ograniczyć się do krótkiej wizyty w bardzo wąskim gronie, zachować ciszę i spokój, pocieszyć chorego, przynieść mu najpotrzebniejsze rzeczy. Warto też rozważyć czy wizyta osobista jest konieczna – jeżeli pacjent przebywa w szpitalu dwa, trzy dni to z pewnością wystarczy zatelefonować ze słowami wsparcia.

Dzieci nieraz nie rozumieją powagi sytuacji, więc o ile to nie jest konieczne, lepiej niech zostaną w domu.

Ważne jest, aby zapytać wcześniej w jakich godzinach można przyjść na oddział, żeby uniknąć pory posiłków, badań, wizyty lekarskiej itp. Jeżeli na sali pojawi się lekarz, pomieszczenie należy opuścić, gdyż prawdopodobnie będą przekazywane informacje o stanie zdrowia, często nie tylko naszej bliskiej osoby, ale też pozostałych.

- Trzeba pamiętać, że koronawirus nadal istnieje, nie zniknął. Bądźmy zatem odpowiedzialni i dbajmy o siebie, bliskich i innych pacjentów. Umycie i dezynfekcja rąk, czy założenie maski ochronnej na kilkanaście/kilkadziesiąt minut przebywania na terenie szpitala, to nie jest wielkie poświęcenie przy zmniejszeniu ryzyka zakażenia siebie lub innych osób, w tym często poważnie chorych, osłabionych i o obniżonej odporności – podkreśla Józef Danek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].