Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szykuje się imprezowy rok na 50-lecie Jastrzębia

W tym roku Jastrzębie-Zdrój obchodzi 50-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w mieście odbedzie się wiele ciekawych imprez: tradycyjne Dni Jastrzębia, piknik w PRL, majówka pt. "Serce rock’n rolla bije w Jastrzębiu od 50 lat" i inne.

Szykuje się imprezowy rok na 50-lecie Jastrzębia

Największą imprezą będą tradycyjnie Dni Jastrzębia. W pierwszym dniu na powiększonej scenie pojawią się: Alphaville, Strachy na lachy oraz jeszcze jedna gwiazda polskiej sceny rozrywkowej, której występ nie jest jeszcze potwierdzony. Natomiast drugiego dnia przed publicznością wystąpią: Oceana, Kamil Bednarek i Maciej Maleńczuk.

MOK przygotuje Piknik w PRL z muzyką z lat 70, projekcją kronik filmowych oraz scenografią z tamtych czasów. Ośrodek opracuje także specjalny jubileuszowy album, poprowadzi konferencje popularnonaukowe oraz zainscenizuje nadanie praw miejskich.

W tym roku majówka zostanie zorganizowana pod hasłem "Serce rock’n rolla bije w Jastrzębiu od 50 lat", A na scenie zaprezentują się takie zespoły jak COMA, TSA i Psy wojny.

MOK przygotował cykl wystaw, które organizowane są pod hasłem "50 do setki". Jak informuje MOK, każdy wernisaż jest imprezą otwartą i uczestniczyć w nim mogą wszyscy.

Pierwsza wystawa już w styczniu, a będzie to ekspozycja zdjęć naszego miasta zrobionych w ciągu 50 lat. W lutym odbędzie się wystawa prac Roberta Olszowskiego, które przedstawiają twarze jastrzębian. W marcu mamy MOK chce przedstawić dorobek galerii  Epicentrum. Będą to książki, album, plakaty poświęcone jastrzębskiej i śląskiej sztuce. W kolejnych miesiącach będzie można oglądać nowe wystawy.

W listopadzie odbędzie się OFFO 2013, czyli piąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Jest to impreza cykliczna, która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym i znana jest także za granicami kraju. Festiwal skierowany jest do zaproszonych twórców, zarówno polskich, jak i zza granicy. Wystawom towarzyszyć będą pokazy filmów otworkowych, multimediów, prelekcje, pokazy.

Miejska Biblioteka Publiczna obok wystaw fotografii, letnich warsztatów interdyscyplinarnych "Szlakami Jastrzębia-Zdroju z Czarnym Rycerzem", lekcji multimedialnych i konkursów, biblioteka wzięła na siebie również organizację dorocznego korowodu, mając nadzieję, że w tym roku będzie on wyjątkowo piękny i różnorodny oraz zgromadzi rekordową liczbę uczestników.

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Szymek (84.234. * .174) 08.01.2013 15:42

MOK w poprzednich latach robił mieszkańcom na złość? Bo jak to inaczej wytłumaczyć skoro zapraszali pseudogwiazdki typu Piasek, Feel czy Doda. Jak widać, nie tylko Rybnik czy Żory potrafią zorganizować koncerty na poziomie. Da się? Czapki z głów! :)

~? (62.92. * .11) 08.01.2013 14:16

o wow! dobrze, ze mam ciekawsze rzeczy do roboty.....

~Daria (77.253. * .155) 08.01.2013 13:45

Na sylwestra też będzie grała u nas w mieście Coma?

~Aga (84.234. * .93) 07.01.2013 22:21

W końcu się postarali.

~koko (84.234. * .211) 07.01.2013 20:22

JotKaHa no właśnie. Dla mnie mistrz dla JW i JKH GKS sprawiłby, że ten rok będzie na miarę pięćdziesięciolecia naszego miasta.

~jastrzębianin (89.72. * .109) 07.01.2013 18:06

MOK - Super pomysł!!! będzie co wspominać. Repertuar też zapowiada się ciekawie.

~Maja (195.66. * .146) 07.01.2013 15:18

\"...MOK przygotuje Piknik w PRL z muzyką z lat 70, projekcją kronik filmowych oraz scenografią z tamtych czasów...\"

To wiele nie mają do roboty jeżeli chodzi o całokształt bo MOK to jeden wielki PRL

~Bum Cyk Cyk (84.234. * .174) 07.01.2013 15:03

Moze komus sie Malenczuk nie podobac ale trzeba powiedzieć je jednak ściagneli znane zespoły i osoby

~Krzysiu (89.72. * .153) 07.01.2013 14:30

Maleńczuk ten ćpun już wolałem T.Love a nie to barachło... :/

~JotKaHa (188.137. * .225) 07.01.2013 14:20

A w marcu będziemy świętowac pierwszy medal w historii klubu dla JKH !!! ZŁOTY ?!?

~do tadka (195.34. * .171) 07.01.2013 13:41

jakbyś się znał to byś wiedział że majówke organizuje MOSIR ,a wośp organizowana jest przez samą wośp i sponsorów. także kolego zamilcz

~mamis (89.75. * .250) 07.01.2013 13:38

W sumie fajne te koncerty. Szczegolnie ciekawy wydaje siue ten PRL lata 70te. Czekam na wiosnę:)

~Tadek (77.253. * .155) 07.01.2013 12:29

Coma gra na WOSP za tydzien w niedziele to po co znowu w maju???
Widac ze ktos kto to organizuje nie ma o tym zielonego pojecia....

~Gość (195.34. * .170) 07.01.2013 12:17

Od fotografii otworkowej lepsze są ulice i chodniki otworkowe, inaczej zwane dziurawymi.

~Adam (87.205. * .94) 07.01.2013 12:16

haha znowu coma XD na omedze na stadionie i w stodole :d

~rocker (46.112. * .56) 07.01.2013 10:49

ALPHAVILLE !!! super, cieszę się bardzo

~JaTuTylkoSprzątam. (89.72. * .159) 07.01.2013 10:37

Jastrzębie nawet na 50 lecie nie umie się popisać.. Kamil Bednarek ? Przecież jego już nikt nie słucha ani za nim nie przepada.. reszta na dni Jastrzębia okej. Chociaż repertuar na majówkę zdaje się że bd trochę nudny ale się zobaczy jak będzie w praktyce.