Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czym ogrzewane są jastrzębskie szkoły i czy będzie nauczanie zdalne?

W związku z trudną dostępnością węgla i peletu w regionie, pytamy o to, czym ogrzewane są placówki oświatowe, a co za tym idzie, czy nie będzie problemów z ciepłem, czego konsekwencją mogłoby być nauczanie zdalne. Żadna jastrzębska szkoła nie jest ogrzewana węglem. 

Czym ogrzewane są jastrzębskie szkoły i czy będzie nauczanie zdalne?
1 września jastrzębscy uczniowie rozpoczęli naukę. Nie ma obaw, że przez brak opału wprowadzone zostanie zdalne nauczanie. fot. AgaKa

Czym ogrzewane są jastrzębskie szkoły i czy będzie nauczanie zdalne?

Jastrzębskie szkoły i przedszkola w zdecydowanej większości podłączone są do ciepłociągów miejskich.

- W jednym zespole szkolno-przedszkolnym, sześciu szkołach i pięciu przedszkolach ogrzewanie jest gazowe. Żadna z placówek nie jest ogrzewana węglem. Do tej pory nikt nie zgłaszał problemów z opałem - informuje Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

W związku ze zwiększonymi wydatkami na media, placówki występują z wnioskami o dodatkowe środki od miasta, które są im przekazywane.

- Obecnie nie przewidujemy konieczności zamykania szkół i wprowadzania nauczania zdalnego z powodu braku ogrzewania w budynkach - zapowiada Małgorzata Krzeszkiewicz. Zatem rodzice i dzieci na razie mogą być spokojni. Czy jednak taki stan uda się utrzymać? 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kati19 (217.153. * .8) 19.09.2022 09:56

A ciepłownie w Jastrzębiu czym grzeją niech pan redaktor najpierw dowie się a pózniej głupoty pisze .

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 16.09.2022 19:22

Skoro ministerstwo, samorządy nie są w stanie ogrzewać szkół to niech dadzą pieniądze na ogrzewanie domów w czasie nauki zdalnej. I nie tylko na ogrzewanie ale i na prąd.

~FrankDreblin (46.246. * .104) 16.09.2022 18:28

No i czym sa ogrzewane? Wiadomo, ze nie weglem, ale czym?
Tekst nie dostarcza odpowiedzi na pytanie postawione w zapowiedzi.
Dziennikarze.