Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwaga kierowcy - zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź gdzie i jakie

Skumulowany ruch samochodów na drogach krajowych i dojazdowych do nekropolii, a także w rejonie cmentarzy i kościołów może stanowić wyzwanie dla kierowców. Dlatego policja apeluje o ostrożność. Jednocześnie funkcjonariusze w całym kraju będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Drogówka podkreśla również, by pamiętać o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Uwaga kierowcy - zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź gdzie i jakie
Sprawdź, gdzie i jakie zmiany wprowadzono w rejonie cmentarzy w regionie / fot. Policja

Policja podkreśla, iż bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu. Funkcjonariusze będą prowadzić również wzmożone kontrole m.in. stanu trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów i prędkości, z jaką się poruszają. Stróże prawa zwrócą również uwagę na to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz, czy dzieci w samochodzie są przewożone w prawidłowy - bezpieczny sposób.

Do wyjazdów należy się odpowiednio przygotować i pamiętać o podstawowych zasad bezpieczeństwa, których powinniśmy zawsze przestrzegać:

  • dostosuj prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze;
  • zachowaj bezpieczny odstęp między samochodami;
  • w dłuższych trasach rób przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjedz wcześniej;
  • sprawdź wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach;
  • nie jedź "na pamięć" - w wielu miejscach, zwłaszcza w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nekropolii mogą pojawić się zmiany organizacji ruchu. Niektóre ulice mogą zostać całkowicie wyłączone z ruchu, o czym poinformują nas znaki drogowe;
  • w związku z ograniczeniem liczby miejsc parkingowych w okolicy cmentarzy, w miarę możliwości korzystaj z linii autobusowych, tramwajowych czy pociągu. W takim czasie komunikacja miejska jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dowiezie nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować. Dodatkowo zaoszczędzi to wiele nerwów związanych np. z poszukiwaniami miejsca do zaparkowania;
  • nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków;
  • jeżeli zauważysz policjanta kierującego ruchem drogowym pamiętaj, że jego polecenia są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych;
  • parkuj samochód zgodnie z przepisami i w dozwolonych miejscach. Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Nie blokuj wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do pojazdu zaparkowanego tuż obok.

PIESI!

Apelujemy też do pieszych odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przypominamy o funkcjonującym prawnym obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy jednak do używania takich elementów zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w miastach regionu? Sprawdź wszystkie informacje:

Sprawdź także:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].