Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wstrząs w KWK Marcel. Dwóch pracowników trafiło do szpitala w Rybniku. "Mieliśmy zgłoszenia z powierzchni"

Dwóch pracowników zostało lekko poszkodowanych, przekazał nam rzecznik PGG, Tomasz Głogowski. Do wstrząsu w kopalni Marcel w Radlinie doszło w piątek (4.11.) o godzinie 22:47, na głębokości ok. 900 metrów. Ściana jest w fazie przygotowywania jej do likwidacji.

Wstrząs w KWK Marcel. Dwóch pracowników trafiło do szpitala w Rybniku. "Mieliśmy zgłoszenia z powierzchni"
W sobotę (5.11.) odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Tąpań i Zwalczania Zagrożenia Zawałowego oraz Zespołu ds. Rozpoznawania i Zwalczania Zagrożenia Metanowego oraz Zagrożenia Wyrzutami Gazów i Skał w składzie poszerzonym o specjalistów.

22 pracowników znajdowało się w rejonie, w którym doszło do wysokoenergetycznego wstrząsu. Szczegóły przekazał rzecznik PGG, Tomasz Głogowski:

W sobotę, 4 listopada, o godzinie 22.47, w rejonie ściany M-6a w części pokładu 712/1-2 – 713/1 wystąpił wstrząs górotworu o energii sejsmicznej 7,1·106 J. Epicentrum wstrząsu znajdowało się w odległości około 55 m przed frontem dolnej części ściany M-6a, około 5 m nad pokładem, w odległości około 10 m od chodnika badawczego M-6d i w odległości około 130 m od chodnika badawczego M-6c. Część pokładu 712/1-2 – 713/1 w rejonie przedmiotowej ściany zaliczona jest do II stopnia zagrożenia tąpaniami. Eksploatacja prowadzona jest na głębokości około 900 m. Maksymalna prognozowana energia wstrząsu dla ściany M-6a wynosi 5·107 J. Przedmiotowa ściana jest w fazie przygotowywania jej do likwidacji.

Natychmiast po zdarzeniu, wstrzymano prowadzone w tym rejonie prace i bezpiecznie wycofano załogę poza region zagrożenia. Dwie osoby są lekko poszkodowane, przebywają w szpitalu w Rybniku. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, stan jest dobry.

W sobotę (5.11.) odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Tąpań i Zwalczania Zagrożenia Zawałowego oraz Zespołu ds. Rozpoznawania i Zwalczania Zagrożenia Metanowego oraz Zagrożenia Wyrzutami Gazów i Skał w składzie poszerzonym o specjalistów.

Zgodnie z ustaleniami ww. zespołów, po ustabilizowaniu się sytuacji wentylacyjnej oraz tąpaniowej planowana jest m. in. wizja lokalna w rejonie ściany M-6a w pokładzie 712/1-2 – 713/1 - dodaje rzecznik PGG, Tomasz Głogowski.

Górnicy prowadzili w tamtym rejonie prace likwidacyjne, nie było wydobycia. PGG otrzymała cztery zgłoszenia dotyczące odczuwanych wstrząsów na powierzchni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].