Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka

Zakup węgla w innym punkcie, złożenie wniosku o zakup węgla do gminy, albo roztargnienie? To powody, dla których klienci rezygnują ze swojego miejsca w kolejce po węgiel z kopalni Budryk. 

Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka
Węgiel z KWK Budryk nadal jest rozchwytywany, ale rośnie też liczba klientów, którzy nie stawiają się po odbiór surowca. fot. arch. JSW/ A. Materna

Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka

Jak podaje RMF24, w listopadzie było 60 klientów, którzy nie odebrali węgla w kopalni Budryk w Ornontowicach, a w grudniu liczba ta wzrosła do 85 osób. 

"Początkowo na takiego "spóźnionego klienta" kopalnia czekała jeszcze dwa dni, teraz już po jednym dniu wypada z kolejki." - podaje RMF24. 

Przypomnijmy, że w KWK Budryk w Ornontowicach prowadzona jest sprzedaż detaliczna węgla przez JSW dla odbiorców indywidualnych. W ostatnich miesiącach minionego roku kolejki przed kopalnią były tak duże, że wprowadzono system numerkowy, który sięgał nawet 3000 miejsc. Obecnie w kolejce jest ok. 1300 osób, więc być może surowiec szybciej udaje się dostać np. w sklepie PGG czy też poprzez gminy, które od stycznia wprowadziły nowy nabór wniosków na węgiel, bo wraz z nowym rokiem przysługuje mieszkańcom nowy limit 1,5 t na gospodarstwo domowe. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].