Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka

Zakup węgla w innym punkcie, złożenie wniosku o zakup węgla do gminy, albo roztargnienie? To powody, dla których klienci rezygnują ze swojego miejsca w kolejce po węgiel z kopalni Budryk. 

Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka
Węgiel z KWK Budryk nadal jest rozchwytywany, ale rośnie też liczba klientów, którzy nie stawiają się po odbiór surowca. fot. arch. JSW/ A. Materna

Coraz więcej klientów nie przyjeżdża po węgiel JSW z Budryka

Jak podaje RMF24, w listopadzie było 60 klientów, którzy nie odebrali węgla w kopalni Budryk w Ornontowicach, a w grudniu liczba ta wzrosła do 85 osób. 

"Początkowo na takiego "spóźnionego klienta" kopalnia czekała jeszcze dwa dni, teraz już po jednym dniu wypada z kolejki." - podaje RMF24. 

Przypomnijmy, że w KWK Budryk w Ornontowicach prowadzona jest sprzedaż detaliczna węgla przez JSW dla odbiorców indywidualnych. W ostatnich miesiącach minionego roku kolejki przed kopalnią były tak duże, że wprowadzono system numerkowy, który sięgał nawet 3000 miejsc. Obecnie w kolejce jest ok. 1300 osób, więc być może surowiec szybciej udaje się dostać np. w sklepie PGG czy też poprzez gminy, które od stycznia wprowadziły nowy nabór wniosków na węgiel, bo wraz z nowym rokiem przysługuje mieszkańcom nowy limit 1,5 t na gospodarstwo domowe. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].