Jastrzębscy biegacze dla Mikołaja [VIDEO]

Jastrzębscy biegacze postanowili przyłączyć się do akcji pomocy dla Mikołaja Kubali. Chłopca, który potrzebuje najdroższego leku na świecie. We wtorek, 17 stycznia, na bieżni Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego przeprowadzono akcję wspierającą małego Mikołaja.

Jastrzębscy biegacze dla Mikołaja [VIDEO]
Jastrzębscy biegacze włączyli się w pomoc dla Mikołaja Kubali

Jedną z inicjatorek przedsięwzięcia jest Barbara Myśliwiec z drużyny Kobiety na 5+. Wyzwanie dla Mikołaja polegało na tym, aby wykonać 10 przysiadów lub 10 pompek oraz przybić „piątaka”. Każdy uczestnik przedsięwzięcia wrzucił do specjalnej puszki 5 zł. Cała zebrana suma została wpłacona na konto Mikołaja Kubali w serwisie zrzutka.pl.

Mikołaj Kubala choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Walka z chorobą wymaga zakupu leku w cenie 9 mln zł. Jest to najdroższe lekarstwo świata, ale tylko ono umożliwia przeprowadzenie terapii genowej. Dotąd udało się zebrać ok. 6,5 mln zł, trwa walka o zdobycie brakujących funduszy, które – w tej sytuacji – są na wagę życia. Potrzeba jeszcze ok. 1,7 mln zł. Ludzie dobrego serca ciągle wpłacają pieniądze. Do akcji pomocowej włączyły się parafie powiatu wodzisławskiego, organizując w jedną z niedziel zbiórkę pod hasłem: „Parafie dla Mikołaja”.

Także w Jastrzębiu jest organizowana pomoc dla chłopca. Wspomniana już akcja jastrzębskich biegaczy nie była pierwszym tego typu przedsięwzięciem. Wcześniej, bo w grudniu, odbył się IV Bieg Cukierkowy. Opłata biegowa, którą wnosił każdy uczestnik, została w części przekazana na konto Mikołaja.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Mikołaja Kubalę i przekazać datek na zakup leku, może to zrobić za pośrednictwem portalu sie pomaga.pl/miki-sma lub wysyłając SMS pod numer telefonu 75365, treść 0184127, koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT). Liczy się każda złotówka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].