Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzegorz Matusiak chciał spotkać się z Donaldem Tuskiem i pokazać mu transparent o górnikach z JSW

Poseł PiS czekał na byłego premiera pod bramą RAFAKO w Raciborzu. W pobliżu znajdowali się również dziennikarze TVP.

Grzegorz Matusiak chciał spotkać się z Donaldem Tuskiem i pokazać mu transparent o górnikach z JSW
Poseł Grzegorz Matusiak zapowiada pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi.

20 stycznia w raciborskim RAFAKO doszło do spotkania byłego premiera Donalda Tuska z załogą firmy. Relacjonowaliśmy to wydarzenie w portalu Nowiny.pl: Donald Tusk rozmawiał z załogą RAFAKO. Firma z Raciborza stoi na krawędzi upadłości z powodu konfliktu z TAURONEM [RELACJA NA ŻYWO]).

Wychodząc z RAFAKO pod bramą zakładu spotkaliśmy grupę działaczy górniczych, a wśród nich Grzegorza Matusiaka. Poseł PiS z Jastrzębia-Zdroju stwierdził, że nie wpuszczono go na teren RAFAKO pomimo tego, że dysponuje legitymacją poselską. - Widocznie to spotkanie było zamknięte, dla pana Donalda Tuska. Uważam, że problem w Jaworznie trzeba rozwiązać merytorycznie, a nie politycznie - powiedział Grzegorz Matusiak.

Poseł Grzegorz Matusiak miał na sobie strój górniczy. W rękach trzymał transparent informujący o górnikach poszkodowanych podczas starć z policją w Jastrzębiu-Zdroju w 2015 roku (na końcu artykułu przypominamy film, który wykonaliśmy wówczas w Jastrzębiu-Zdroju).

- Pan przewodniczący Donald Tusk w obrzydliwy sposób kłamał mówiąc, że w 2015 roku nie było rannych górników. Ja sam opiekowałem się rannymi górnikami, były obdukcje, górnicy byli w szpitalu. Dzisiaj chcemy żądać od pana Donalda Tuska, żeby przeprosił tych rannych górników. To nie byli chuligani. Oni przyszli w obronie miejsc pracy. W 2015 roku Jastrzębska Spółka Węglowa była w stanie upadku

- powiedział Grzegorz Matusiak.

Poseł zapowiada pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. - Będziemy się domagać przeprosin i zadośćuczynienia, ponieważ ci górnicy, którzy byli ranni, którzy wrócili do pracy, musieli wrócić na inne stanowiska pracy z mniejszym wynagrodzeniem - dodał G. Matusiak.

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

140 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ira (85.202. * .196) 13.03.2023 09:35

Dziwi mnie też, że oceniać można tylko na "minus".

~Ira (85.202. * .196) 13.03.2023 09:33

Panie Matusiak! Tak zgadza się byli ranni, tylko dlaczego nie pisze Pan nic o zdemolowanej siedzibie JSW? Tusk "w obrzydliwy sposób kłamał", a Pan zamiata pod dywan to, co Panu niewygodne. I jeszcze jedno. Policja zaczęła strzelać dopiero, jak zaczęła się zadyma. Strzelano gumowymi kulami. Tego tez Pan nie napisał.

~hmm (85.202. * .83) 09.02.2023 09:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Niestety o korupcji PIS świadczy PPK oraz PPE, Swoi prezesi ,swoje zarzady a jak sie nie zapiszesz to podwyzki na wyplate w czesci przelewanej do PPK przez panstwowego pracodawce nie dostaniesz do reki. To jest kara za nie podporządkowanie sie systemowi.A czego nie poszli na całość obludnicy.Cale pobory mirli tam przelewac,nazapiszesz sie ,wyplaty nie bedzie.A forse i tak inflacja zezre.Prezesi gaze w zlocie ulokuja.Oni beda miec ..

~Darhan (94.40. * .25) 08.02.2023 00:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Kto takiemu cmiokowi dał mundur górniczy on tylko go hanbi pisowiec od siedmiu boleści

~Leberpisowski1955 (83.30. * .115) 06.02.2023 04:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jeszcze jeden nawiedzony pisowiec na tym filmiku nic nie ma

~synekurkikasiorka (89.64. * .148) 05.02.2023 20:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Dopóki nie zrozumie sprzedajny lud, że głosując na korumpujących go polityków ścina gałąź , na której siedzi, lepiej nie będzie. Musicie wymienić każdego człowieka, który dziś zajmuje stanowisko na groszu publicznym z ramienia układów politycznych. To ogromne wyzwanie, ale tak likwiduje się mafie zdemoralizowanych. Tylko tak. Wszystkie prawie posady z ręki polityka intratne zdobywają łobuzy, a nie uczciwi ludzie, bo ci się nie pchają.

~podatniknieleber (89.151. * .203) 05.02.2023 14:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ty pseudo górniku powiedz co robili ci grzeczni pracownicy kopalń, powiedz pisowski oszuście.

~Wyborcy (89.64. * .39) 05.02.2023 12:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wyborcy czekają na Matusiaka, aby zrezygnował z posłowania, bo przynosi to nam szkodę a nie pomoc.
Matusiak służy PiS i tylko pis. Głosuje na wszystko co proponuje PiS, nawet jak to jest bardzo szkodliwie dla wyborców regionu z którego startował. Oczekujemy i będziemy się tego domagać coraz mocnej, aby oddał wszystko co zarobił będą posłem. Nie tylko on ale i jego syn, który bardzo dobrze zarabia na byciu dużym uchem PiS.

~Izolator (31.179. * .1) 05.02.2023 12:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Matusiak, nie pokazuj się w SJZ. ten mundur oddaj bonie jesteś i nigdy nie byłeś górnikiem.

~memo (83.10. * .14) 04.02.2023 20:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Matusiak co zrobiłeś aby rozliczyć Zagórowskiego

~Hmm (46.204. * .199) 01.02.2023 18:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jezeli jest tak dobrze to dlaczego wszyscy z którymi rozmawiam ,twierdza ze trzymają już odszczednosci o ile je mają w walutach obcych lub innej podobnej formie....

~Krzysztofik (89.64. * .39) 01.02.2023 16:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Grzegorz Matusiak świetnie żyje z rodziną bo jest pisowcem. Jego syn jest kapusiem w firmie w której pracuje. Wszyscy go unikają. Zagłosuje na wszystko co mu PiS poda. Głosuje bezmyślnie, przeciw nam wszystkim. Rozliczymy go co do głosu. Takich jak on trzeba bardzo mocno ukarać aby już nigdy nie działali przeciw nam wszystkim.

~KolejnaofiaraPISu (85.202. * .83) 01.02.2023 13:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ogromna tragedia w Częstochowie. Ciężarówka ciągnęła pieszego przez kilkaset metrów.Durny przepis pieszy ma pierwszeństwo ..hmm.
A gdzie dawna nauka obejrzyj się w lewo ,potem w prawo ,i jeszcze raz w lewo i dopiero po upewnieniu się możesz wejść na jezdnię.
Teraz wchodź na jezdnię , a samochód stanie w miejscu.
Brak drogi hamowania w takim samochodzie ciężarowym ..powodzenia dla naukowców.
No chyba , że konstrukcja samochodu zajmie się PiS ...to wtedy to możliwe nawet zatrzyma się przed poprzednim przejście jak na następnym będzie wchodził pieszy

~Pawe (85.202. * .83) 01.02.2023 09:51
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Po 60 latach zycia i 45 pracy …Ja juz wiem z czego bierze sie bieda społeczna– zrozumialem…Nie ma na nic i zapewniam ,nie będzie…
„Po owocach Ich poznacie” .Teraz juz wiemy dla Kogo byla ta inflacja i coraz wieksza bieda tak wielu spracowanych ludzi. Znowu kolejni Sprawiedliwi czynią inflacje. Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wladze.Tak powinno brzmieć wspólczesne motto rządowe. Łatwo się Rządzi z oszczednosci innych.. „Możesz zasuwac w pracy z sobotami i swietami na wszystkich zmianach, niebezpieznie ale inflacją Ciebie znow okradną ,Mozesz oszczedzac ale Oni Ciebie złupią „.A pozniej (nie bierz tego do siebie) aby wygrać wybory beda organizowac koncerty w celu pomocy biednym ,biednym ktorych sami czesto swoja oszukańczą polityką Ci polityczni rządzący oszusci -mowie to delikatnie tworzą .

~Górnick_1 (89.64. * .161) 31.01.2023 15:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Matusiak zdejmij mundur górniczy i nie rób śmiechu. Żeby założyć mundur trzeba na dole przepracować kilka ładnych lat a nie siedzieć w związkach i parzyć kawę.

~Zalosny (200.58. * .48) 30.01.2023 16:01
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

brakuje takich spotkań z emerytami to się zapisz

~qwazi (46.134. * .139) 30.01.2023 15:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~bbg (91.225. * .110)
Donald Tusk lub ktokolwiek z PO na razie nie planują zakupu mundurów i spotkania
ale z tego co słyszałem Donald Tusk aby później spotkać się
będzie musiał wystąpić do sądu o zgodę na widzenie

~Do_nizej (94.254. * .220) 30.01.2023 15:37
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A po co by tam mieli iść trollu ?

~bbg (91.225. * .110) 30.01.2023 15:03
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

a czy Donalda Tuska lub kogokolwiek z PO , choćby się ubrali w mundur jaki jakikolwiek, wpuszczono by na spotkanie z Kaczyńskim?

~juznieWyborca (46.204. * .101) 28.01.2023 10:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kazda inflacja ,czy to ta za komuny, czy ta za Balcerowicza, czy ta obecna za PIS to zwykłe podłe złodziejstwo oszczednosci. Czym innym jest wzrost cen z powodów nieuniknionych jak np. sila wyższa, nawet wojna (jak w Niemczech) ,a czym innym powodowany -aby kupować glosy- rozdawnictwem pieniędzy bez pokrycia czyli stymulowaniem inflacji np. po to aby uzyskać wiecej z VAT do budżetu w celu zatkania dziury budżetowej wlasnie za to rozdawnictwo i to ze zgorszeniem dla ogółu pracujacych .Mogli przecież podnieść podatki od majątków np. Morawieckiego ale Oni postanowili łupać szarych spracowanych oszczednych ludzi .W ten sposob wywołują jeszcze wieksza biede. Nadmierna praca a szczegolnie odkladanie przestaje mieć sens. Oni sie w trakcie tej inflacji zabezpieczyli spec Ustawą o Dochodach Osób Kierujący Panstwem.Za grosz nie mają uczciwosci. Rzadza za to co nam ukradną. Po Owocach Ich Poznacie....

~zaGazetąPrawną (46.204. * .165) 26.01.2023 21:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ubiegłoroczny wzrost cen w dawno niewidziany sposób uszczuplił zasoby finansowe Polaków.
Depozyty gospodarstw domowych miały w końcu grudnia wartość 1,1 bln zł, wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. W porównaniu z końcem 2021 r. zwiększyły się o 3,2 proc. Ale jeśli wziąć pod uwagę inflację, okaże się, że nasze oszczędności w bankach realnie topniały w dwucyfrowym tempie. NBP publikuje takie dane od 1996 r.Zmniejszyła się również realna wartość oszczędności w gotówce. Nominalnie kwota pieniądza gotówkowego w obiegu (w zdecydowanej większości to pieniądze należące do osób fizycznych) -moze zorganizujemy o na biednych!?

~Wieszkimjestem (46.204. * .18) 25.01.2023 23:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kiedys bylem bardzo biednym mlodym czlowiekiem pomimo iz pracowalem dlugo i ciezko oraz oszczedzlem.Gdy szedlem do wojska mialem odlozone na siedem lodówek ,gdy wróciłem do cywila do jednej musislem dolozyc z tych oszczednosci. Szlajalem sie z zona z biedy po prywatnych kwaterach.Gdy dostalem przydzial mieszkania musialem dolozyc drugie tyle (inflacja) Pozniej wszystkie pieniądze z wesela wplacilem na kaucje za mieszkanie w ramach ksiazeczki mieszkaniowej ,mimo iz doplacalem po przydziale musialem doplacic znowu drugie tyle po roku w ramach rozliczen nia zadania budowy -znow doplacalem drugie tyle kaucji.-ciagla inflacja a ja z sobotami i swietami zasuwalem aby temu sprostac .Ale za to mialem miec kredyt cool. Przyszedl Balcerowicz i znow wytarl sobie umowami kredytowymi tylek i tylko w 1991r oglosil zmienne oprocentowanie 51%kredytu mieszkaniowego, myslalem ze sie powiesze .Grzegorz to zna jak walczylem o przeliczenie korzystniejsze kredytow dla wszystkich mieszkancow i dla siebie, choc robiono ze mnie nawiedzonego wariata. Opowie Ci. Teraz znow kolejni Sprawiedliwi czynia inflacje. Ja juz wiem z czego bierze sie bieda zrozumialem.. Możesz zasuwac w pracy z sobotami i swietami na wszystkich zmianach niebezpieznie ale inflacją Ciebie znow okradną ,Mozesz oszczedzac ale Oni Ciebie złupią .A pozniej (nie bierz tego do siebie) aby wygrać wybory beda organizowac koncerty w celu pomocy biednym ,biednym ktorych sami czesto swoja oszukańczą polityka Ci polityczni oszusci -mowie to delikatnie tworzą ...

~Kuba654 (85.202. * .83) 25.01.2023 09:39
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jeszcze raz Ci powtarzam najpierw byl cukier że niby w trosce o nasze zdowie ,pózniej wszystko co wskutek podwyżek przynosilo wieksze zyski od VATu do budżeto --przypominam słowa Morawieckiego. Teraz kolejne ,wóda i papierosy gdyz staly sie smiesznie tanie w obec aktualnej ceny oranzady czy Coca--Coli .PIS stał sie partia pasozytow rzadzacych z oszczednosci spracowanych, i z nigdy nie uwierze politykom.Toc to kuzwa za grosz przyzwoitosci nie mają.

~Polacy_pamiętają (46.204. * .120) 25.01.2023 08:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Skoro Pan Tusk przyjechał upomnieć się o Rafako, to może przy okazji warto zweryfikować prawdziwość jego intencji na podstawie jego słów z przeszłości, a więc:
- O budowie CPK (2022) "Po co Polsce CPK?...";
- O sprzedaży LOT (2013) ”Najwyższy czas zerwać z doktryną, że LOT to jest firma, którą należy ratować za wszelką cenę”;
- O sprzedaży Lotosu (2011) "Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, aby mówić kategorycznie >nie< inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji”;
- O propozycji budowy tunelu pod Świną (2010) "To jest zawsze przykre dla społeczności lokalnej..., ale uczciwie powiem, że w stanie, w jakim są dzisiaj finanse w Polsce, uniemożliwia nam to podjęcie decyzji o budowie”;
- O propozycji przekopu Mierzei Wiślanej (2013) "to polityczny trik PiS-u.”;
- O budowie zapory na granicy z BY (2021) ”Oni (PIS) nie chcą zbudować żadnego muru, jakby chcieli, to zaczęliby to robić”;
- O stanie finansów publicznych (2014) „Może pieniądze są gdzieś zakopane, chyba nie w Zakopanem?";
- O inflacji (2011) "Gdybym miał guzik >niskie ceny< to bym go naciskał, tylko takich guzików nie ma";
- I na koniec Pan Tusk z cyklu "upiorne myśli" o rządach Merkel (2021) "Wasz styl rządzenia był błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale także dla całej Europy, w tym dla waszych wschodnich sąsiadów", a Putina jako jeszcze Premier zapewniał, że będzie za "dialogiem z Rosją taką jaką ona jest” - to jest prawdziwa twarz Donalda Tuska.

~mlask (83.30. * .76) 25.01.2023 01:22
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.01.2023 21:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

a taka wyborcza dostala 30baniek covidowego

~Agniesia (188.137. * .142) 24.01.2023 21:41
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Podobno ruski cham z Chobielina „Thank you, USA” spotkał się z Herr Ober Tuskiem i atmosfera była ponoć "chłodna". Tusk nie może pozbyć się chama bo ten zbyt dużo wie o nim. W każdej mafii prędzej czy później dochodzi do wewnętrznej walki. Poczekajmy.
A tak swoją drogą - wiecie, że jedynym politykiem z Polski (proszę nie mylić z politykiem polskim), od którego oficjalnie odciął się rzecznik Departamentu Stanu USA jest... Sikorski? JEDYNYM!!!

~Jestemza (46.204. * .9) 24.01.2023 19:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kubaa popieram . Najpierw proponuję sprawdzić firmę z Łodzi która otrzymała ponad 600 tysięcy z tarczy finansowej a później za podobną kwotę wylicytowała serduszko WOŚP.

~IPIPIP (85.202. * .83) 24.01.2023 18:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Propaganda PISu --nowe wolne w Kodeksie Pracy z powodu siły wyzszej...--Gów...prada --te przepisy obowiazuja juz od kiedy istnieje KC . Siła wyzsza to siła wyzsza -nie ma limitu. Podstawa prawna art 300KP.

~IPIP (85.202. * .83) 24.01.2023 18:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Propaganda PISu --nowe wolne w Kodeksie Pracy z powodu siły wyzszej...--Gów...prada --te przepisy obowiazuja juz od kiedy istnieje KC . Siła wyzsza to siła wyzsza -nie ma limitu.

~Nikodem_Dyzma (91.195. * .172) 24.01.2023 18:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

" Sam opiekowałem się rannymi górnikami" ......normalnie sanitariuszka Marusia z Czterech Pazernych, matka Teresa z Kalkuty , Ojciec Miłosierdzia i Mąż Stanu w jednym z niego !!!

~Kubaa (85.202. * .83) 24.01.2023 17:56
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

do: takaprawda... Pisałem juz tu kiedyś ,ze PiS ta mafie Vatowska do oskubania to z nas zrobil. Roztowski rząził 8 lat temu a Ty dalej. Czyzby On chciał aby z tych podwyzek znalazła sie sumka na Wasze gaże .(17 wrz 2021 · Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych …Wy dla siebie umieliście sie ustawić w trakcie inflacji, a nam pracującym tego nie uchwaliliscie……… !Przypomina mi sie byly rzecznik rządu komunistycznego Jerzy Urban „wladza zawsze sie wyżywi „Czyz nie mówił prawdę, cóż Wy innego czynicie....latwo sie rządzi kradnąc inflacja oszczednosci cięzko pracujacego społeczeństwa .Kazdy glupi cynik i egoista tak potrafi ,kazdy alkoholicki pasozyt społeczny zyjący na koszt rodzinny z jej oszczedności .Jak latwo i jak wygodnie. Jeszcze raz Ci powtarzam najpierw byl cukier że niby w trosce o nasze zdowie ,pózniej wszystko co wskutek podwyżek przynosilo wieksze zyski od VATu do budżeto --przypominam słowa Morawieckiego. Teraz kolejne ,wóda i papierosy gdyz staly sie smiesznie tanie w obec aktualnej ceny oranzady czy Coca--Coli . A ja to widze tak,odpierd...cie sie sie od naszego zdrowia ,od całego spoleczeństwa ,zajmijcie sie lepiej działką Morawieckiego oraz pytaniem i odpowiedzią Kto Ile oraz dlaczego dostał z Tarczy Covidowej na koszt wszystkich pracujących i czy nie powinien zwrócić. Niestety w Polsce uczciwa praca to pomyłka....

~LEPSZO_BIDA_NIŻ_PIS (5.184. * .185) 24.01.2023 13:35
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

ten matusiak i spotkanie z donkiem to pikuś
tu są jaja
"Szukają akt Jarosława Kaczyńskiego z zasobów IPN. Dotyczą informacji o wyjazdach zagranicznych"
ZNIKŁY

~Zalapieszsie (5.173. * .223) 24.01.2023 13:32
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Przed wyborami pis wprowadzi papierochy+ i wóda+ dla patologii żeby tylko na nich głosowali

~takaprawda (188.137. * .26) 24.01.2023 13:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rok 2013: "Rząd przyjął w piątek wstępny projekt budżetu na 2014 r.....Wzrośnie natomiast akcyza na wyroby tytoniowe - jest to związane z zobowiązaniami wobec Unii Europejskiej, zgodnie z którymi Polska ma w 2017 r. osiągnąć unijny poziom tego podatku. Zdaniem Rostowskiego walka z paleniem tytoniu jest bardzo ważna i oznajmił, że będzie się cieszył, jeśli mniej ludzi będzie paliło, "nawet jakby miało to skutkować mniejszymi dochodami budżetu".....Zaplanowano także 15-proc. podwyżkę akcyzy na wyroby spirytusowe. Rostowski nazwał ją "urealnieniem akcyzy", bowiem podatek ten nie rósł przez ostatnie pięć lat. - Myślę, że to racjonalna decyzja.... "

~Kubaaaaaaaaaaa (85.202. * .83) 24.01.2023 12:10
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Widzieliście, co się stało z cenami alkoholu i papierosów? To dla waszego dobra – twierdzi rząd" -donoszą dzisiejsze gazety --a my Polacy mam do was prosbę ,Od...erdolcie sie od Naszego Zdrowaia i zostawcie te ceny już w spokoju. Cukier nam szkodzi ,wodka szkodzi ,zycie szkodzi tylko praca nie szkodzi . Dośc juz was i waszych oszukańczych rzadów z produkcja biletów NBP zamiast pieniędzy i produkcja nowych cenowek . jakoś Wam ustawa o urealnieniu dochodow (osób kierujących państwem) VIPowcow z 2022r nie szkodziła.

~ProstePytanie (185.220. * .240) 24.01.2023 07:56
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jeżeli policjanci popełnili przestępstwo, to co robiła przez siedem lat prokuratura nadzorowana przez ministra z PiS-u ?

~pierw (46.204. * .178) 23.01.2023 23:58
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No dobra, byla Tarcza Covidowa. Poszlo w tarcze mase forsy. Teraz powinny powstac speckomisje kontroli aby każdą złotówkę wydatkowaną rozliczyc i sprawdzic czy beneficjenci spełnili wymogi, czy moze powinni zwrócić te pieniadze. Kto i ile dostal,listy!

~obmar (46.204. * .217) 23.01.2023 23:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Autonomia śląska tylko na ratuje, wolę lepiej zarabiać i mieć swobodę życia niż być niewolnikiem warszawki. Wole być sługą Berlina

~Pierwspr (46.204. * .178) 23.01.2023 22:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No dobra byla Tarcza Covidowa.Poszlo w tarcze mase firsy.Teraz powinny powstac spec komisje konkursowe ntroli aby kazda zlotowke wydatkowana rozliczyc i sprawdzic czy beneficjenci spelnili wymogo,czy moze powinna wrocic te pieniadze.Kto i ile dostal,listy osob prosimy.!...