Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska ekipa Mikołaja nadal w akcji. Zbiórka nakrętek przed "Korfantym"

Jastrzębska ekipa Mikołaja dalej zbiera pieniądze na rzecz małego wodzisławianina potrzebującego najdroższego leku na świecie.  Grupa „Kobiety na 5+” ogłasza zbiórkę nakrętek plastikowych, które zostaną później spieniężone i zasilą fundusz chorego chłopca.  

Jastrzębska ekipa Mikołaja nadal w akcji. Zbiórka nakrętek przed "Korfantym"
We wtorek przed „Korfantym” będzie czerwona toyota, do której można przekazywać nakrętki

Mikołaj Kubala choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Walka z chorobą wymaga zakupu leku w cenie ok. 9 mln zł. Jest to najdroższe lekarstwo świata, ale tylko ono umożliwia przeprowadzenie terapii genowej. Dotąd udało się zebrać ok. 7,3 mln zł, trwa walka o zdobycie brakujących funduszy, które - w tej sytuacji - są na wagę życia. Potrzeba jeszcze ok. 1  mln zł. Ludzie dobrego serca ciągle wpłacają pieniądze.  Jastrzębscy biegacze już przeprowadzili akcję pomocową dla Mikołaja. Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę wydarzenia charytatywnego.

- We wtorek, 24 stycznia, na parkingu przed Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego będzie zaparkowana czerwona toyota. Zadaniem jastrzębian jest napełnienie jej plastikowymi nakrętkami, które organizatorzy zamienią na pieniądze. Każdy mieszkaniec może dołączyć się do akcji w godzinach 18:30-19:30 - mówi Agnieszka Badach, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. 

Liczy się każda, nawet najmniejsza ilość nakrętek. To niewiele kosztuje, a może przynieść finansowy efekt. Jeśli ktoś nie będzie mógł w tym terminie przyjść pod „Korfantego”, może skontaktować się telefonicznie z organizatorkami i indywidualnie umówić się na dostarczenie nakrętek: Agnieszka, tel.: 663 871 997 i Basia, tel.: 668 971 835. Ważne jest to, że nakrętki muszą być dostarczone do 30 stycznia do Gorzyc, gdzie znajduje się główny punkt zbiorczy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .225) 23.01.2023 11:07

Czemu tylko nakrętki? Reszty nie da się sprzedać? Za te pieniądze utopione w błoto - respiratory, wybory kopertowe, elektrownia Olsztyn, fabryka maseczek, dotowanie tuby i biednego zakonnika i inne - ileż dzieci mogło by zostać uratowane...

~ania793 (185.246. * .131) 22.01.2023 14:39

Dobra inicjatywa