Jastrzębska ekipa Mikołaja nadal w akcji. Zbiórka nakrętek przed "Korfantym"

Jastrzębska ekipa Mikołaja dalej zbiera pieniądze na rzecz małego wodzisławianina potrzebującego najdroższego leku na świecie.  Grupa „Kobiety na 5+” ogłasza zbiórkę nakrętek plastikowych, które zostaną później spieniężone i zasilą fundusz chorego chłopca.  

Jastrzębska ekipa Mikołaja nadal w akcji. Zbiórka nakrętek przed "Korfantym"
We wtorek przed „Korfantym” będzie czerwona toyota, do której można przekazywać nakrętki

Mikołaj Kubala choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Walka z chorobą wymaga zakupu leku w cenie ok. 9 mln zł. Jest to najdroższe lekarstwo świata, ale tylko ono umożliwia przeprowadzenie terapii genowej. Dotąd udało się zebrać ok. 7,3 mln zł, trwa walka o zdobycie brakujących funduszy, które - w tej sytuacji - są na wagę życia. Potrzeba jeszcze ok. 1  mln zł. Ludzie dobrego serca ciągle wpłacają pieniądze.  Jastrzębscy biegacze już przeprowadzili akcję pomocową dla Mikołaja. Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę wydarzenia charytatywnego.

- We wtorek, 24 stycznia, na parkingu przed Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego będzie zaparkowana czerwona toyota. Zadaniem jastrzębian jest napełnienie jej plastikowymi nakrętkami, które organizatorzy zamienią na pieniądze. Każdy mieszkaniec może dołączyć się do akcji w godzinach 18:30-19:30 - mówi Agnieszka Badach, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. 

Liczy się każda, nawet najmniejsza ilość nakrętek. To niewiele kosztuje, a może przynieść finansowy efekt. Jeśli ktoś nie będzie mógł w tym terminie przyjść pod „Korfantego”, może skontaktować się telefonicznie z organizatorkami i indywidualnie umówić się na dostarczenie nakrętek: Agnieszka, tel.: 663 871 997 i Basia, tel.: 668 971 835. Ważne jest to, że nakrętki muszą być dostarczone do 30 stycznia do Gorzyc, gdzie znajduje się główny punkt zbiorczy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .225) 23.01.2023 11:07

Czemu tylko nakrętki? Reszty nie da się sprzedać? Za te pieniądze utopione w błoto - respiratory, wybory kopertowe, elektrownia Olsztyn, fabryka maseczek, dotowanie tuby i biednego zakonnika i inne - ileż dzieci mogło by zostać uratowane...

~ania793 (185.246. * .131) 22.01.2023 14:39

Dobra inicjatywa