Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord! [ZDJĘCIA, VIDEO]

WOŚP zagrała również w Jastrzębiu-Zdroju. Już od wczesnych godzin porannych sztab rozpoczął pracę. Od kilku lat jego siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Organizator przedsięwzięcia to stowarzyszenie działające w tej szkole. Już teraz wiadomo, że padł rekord zebranych pieniędzy. 

WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord! [ZDJĘCIA, VIDEO]
Sztab WOŚP mieścił się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego

WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord!

Arkadiusz Panfil zebrał rekordową sumę do swojej puszki, jest to 4 705, 75 zł. Na godz. 20:50 suma zebranych przez wolontariuszy pieniędzy wynosi 148.793,48 zł. To już jest rekord, w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy uzyskano ok. 130 tys. zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć kwoty, które pochodzą z licytacji na portalu allegro. 

- Rekordową kwotę udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców Jastrzębia. Zbiórkę prowadziłem głównie na deptaku w Zdroju, Ruptawie i Szerokiej.  Ze swej strony miałem uśmiech na twarzy, serce na dłoni i dobre słowo dla każdego (także dla oponentów) - podsumował Arkadiusz Panfil. 

W jastrzębskim sztabie WOŚP zarejestrowałosię 247 wolontariuszy

Finał rozpoczął się od wydania identyfikatorów i puszek oraz pakietu czerwonych serduszek wolontariuszom. W tym roku zarejestrowało się ich 247. Wśród nich nie brakowało również tych najmłodszych. Kilkuletnie dzieci wraz z rodzicami wyruszyły na jastrzębskie ulice. Mimo lekkiego mrozu humory dopisywały.

- Zbieram wraz z 6-letnim synem. Rozumiemy potrzebę niesienia pomocy, ponieważ mamy w rodzinie jeszcze jednego chłopca, który leczy się na choroby kardiologiczne. Akcje, taka jak ta, niosą konkretną pomoc pacjentom w naszych szpitalach - mówiła jastrzębianka.

WOŚP w Jastrzębiu to wiele ciekawych imprez

WOŚP to wielka zbiórka pieniędzy, ale nie tylko. To także zabawa i wiele ciekawych imprez oraz przedsięwzięć. Tak było i w Jastrzębiu. Zaczęło się jeszcze w sobotę. W pubie Chimera zabrzmiały mocne dźwięki zespołów Procurator oraz Nic Ważnego. Natomiast w III LO odbył się turniej gier planszowych oraz zajęcia jogi.

Rajd Czarnego Jastrzębia był dużą atrakcją tegorocznego finału

Jednak to na niedzielę przewidziano główne atrakcje. Jednym z ciekawszych punktów programu był rajd Czarnego Jastrzębia. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Niektóre samochody to ciekawe zabytki jak na przykład popularny niegdyś garbus, czyli volkswagen. Przed kierowcami postawiono zadanie przejechania rajdu turystyczno-nawigacyjnego. Dzięki czemu doskonale poznali okolice Jastrzębia. Czarny Jastrząb przekazał, z tej oraz innych akcji, prawie 4 800 zł dla WOŚP.

WOŚP PARTY i inne imprezy przypadły do gustu mieszkańcom 

WOŚP PARTY porwała do wspólnej zabawy

W siedzibie sztabu, czyli Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zorganizowano WOŚP PARTY. To pomysł uczniów oraz absolwentów szkoły, działających w grupie sKuMaJ Team.

- Kiedy usłyszeliśmy, że nasza szkoła włącza się do akcji, postanowiliśmy się przyłączyć. Pomyśleliśmy o  imprezie tanecznej, która nazwaliśmy WOŚP PARTY. Nasza propozycja okazała się strzałem w 10. Zarówno dzieci, jak i rodzice chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy - mówił lider grupy Jakub Grochowski.

W hali Omega  Jastrzębska Rada Kobiet przygotowała Dzień Puzla. Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów zaprosiło dzieci do wspólnej zabawy w galerii „Jastrzębie”. Chętnych do malowania twarzy, rysowania czy amatorów kolorowych balonów nie brakowało.

Natomiast przed kinem „Centrum” na scenie wystąpiły zespoły: ROYBER, FREE AIR. Nie zabrakło tradycyjnego światełka do nieba. Dla najwytrwalszych, którzy zostali do końca - pokaz LedShow w wykonaniu teatru Nam Tara.

Organizatorem 31. finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju było Stowarzyszenie „Z Korfantym  w przyszłość…” z ZS Nr 2, natomiast szefem sztabu - Jarosław Potępa.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tencopaczy (46.134. * .160) 01.02.2023 07:41

Jeszcze jedno... wszystkim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży należy pogratulować za zangażowanie i włożone serducha w zbiórce. Dziękujemy

~tencopaczy (46.134. * .160) 01.02.2023 07:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oj jojoj taki rekord w osadzie górniczej to wstyd!
Człuchów pomorskie liczba mieszkańców 13 tyś. zebrano 210 tyś zł( dodatkowo z licytacji 201tyś.zł)
no to powód do przechwałek, lepiej łeb w piasek raczej w szyb i milczeć!

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 31.01.2023 06:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W tej osadzie absurd pogania kolejny absurd absurdem.
Parking nazwać placem... to nazwijcie jeszcze tą dziurę metropolią tak, żeby figura miała większe poparcie.

~Aka46 (185.135. * .13) 30.01.2023 23:34
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~mandaryn (188.137. * .64) 30.01.2023 13:01

Super wiadomość! :DDD

~kaznodzieja (89.77. * .80) 30.01.2023 12:13

Brawo mieszkańcy Jastrzębia

~mysz (83.10. * .87) 30.01.2023 11:23

Serce rośnie po takich wiadomośćach.Jastrzebie się budzi z letargu. Brawo wolontariusze brawo Jastrzebianie.

~rozsądek (89.64. * .39) 30.01.2023 11:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do "~Kim"
Chyba należysz do tych określanych jako negatywnych i jak widać niezbyt myślących. Gdybyś myślał, to
zajrzałbyś na stronę WOŚP, gdzie są rzetelne informacje i rozliczenia finansowe. Ale nie zajrzysz, bo jesteś zwolennikiem pisowskiego myślenia. My oceniamy takich jak ty ...nami.
WOŚP kupił i rozesłał do szpitali, które zgłaszały swoje potrzeby i przedstawiły dowody na to, że mają gdzie używać. Zakupy trwają długo z powodu negocjacji cen a potem oczekiwania na wyprodukowanie zamówionego sprzętu. To normalne, rozsądne działanie.

~rozsądek (89.64. * .39) 30.01.2023 11:12

Brawa dla mieszkańców Jastrzębia. Brawa dla wolontariuszy. Było zimno a Oni krążyli po ulicach cierpliwie. Nawet kilkunastolatkowie. Są godni podziwu.
My mieszkańcy, pokazaliśmy co sądzimy o tych niechętnych, a nawet wrogich WOŚP, piszących ogromne kłamstwa. Czy to są ci zupełnie bezmyślni, udający ludzi, czy wyrachowani, zawodowi oszuści.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .186) 30.01.2023 10:54

Wspaniale, dużo pozytywnej energii, brawo wolontariusze i dobrzy jastrzębianie :)

~Kim (37.47. * .180) 30.01.2023 09:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jurek będzie zadowolony, może w tym roku coś kupi. Bo za pieniądze zebrane w tamtym roku jeszcze nie zdążył.