Zderzenie z policyjnym radiowozem. Funkcjonariusz z Jastrzębia trafił do szpitala

Kierująca toyotą avensis nie zdołała wyhamować, co doprowadziło do zderzenia z radiowozem. Poszkodowany został jeden z policjantów. Wszystko działo się w miniony weekend na ul. Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

Zderzenie z policyjnym radiowozem. Funkcjonariusz z Jastrzębia trafił do szpitala
Policjant skarżył się na ból kręgosłupa. / fot. ilustracyjne policja

Kobieta nie zdążyła wyhamować na śliskiej drodze. Samochód wjechał w tył policyjnego radiowozu, w którym znajdowało się dwóch policjantów. Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę, około 2:00. Przy rondzie Piłsudskiego w Jastrzębiu patrol zabezpieczał miejsce kolizji. W pewnej chwili w kię ceed uderzyła toyota avensis.

- To nie była duża prędkość, kierująca wcześniej hamowała, jednak tego dnia było bardzo ślisko, padał marznący deszcz, dłuższa droga hamowania i doszło do zderzenia. Funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich został wypisany tego samego dnia, drugi został na obserwacji - przekazuje rzecznik jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Obrażenia nie zagrażają życiu policjanta. Kierująca na razie nie została ukarana, nie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .41) 01.02.2023 11:11

O czym trzeba myśleć żeby w środku nocy "ustrzelić" na rondzie stojące auto. W tym przypadku radiowozu, który zabezpieczał kolizję więc zapewne miał dodatkowo włączone niebieskie błyski.