Tej „sztuczki” już wielu próbowało. Kierowca z Jastrzębia nie uniknie kary

Zatrzymany do kontroli, próbował przechytrzyć policjantów. Zmyślił dane i tylko pogorszył swoją sytuację. Funkcjonariusze szybko ustalili prawdziwą tożsamość i fakt, iż kierowca nie powinien był wsiadać za kierownicę ze względu na obowiązujący go sądowy zakaz.

Tej „sztuczki” już wielu próbowało. Kierowca z Jastrzębia nie uniknie kary
W trakcie dalszych czynności okazało się, iż 45-latek jednak ma przy sobie dowód. / fot. Policja

Zatrzymany do kontroli kierowca zdawał sobie sprawę ze swojego położenia. A że tonący brzytwy się chwyta, postanowił podać policjantom zmyślone dane. Mężczyzna zatrzymany na ul. Granicznej przez drogówkę z Jastrzębia, oświadczył iż nie posiada przy sobie dokumentów. Podał fałszywe imię i nazwisko, co szybko zostało zweryfikowane przez funkcjonariuszy.

W trakcie dalszych czynności okazało się, iż 45-latek jednak ma przy sobie dowód. Na jaw wyszedł również powód, dla którego jastrzębianin próbował wprowadzić policjantów w błąd. W bazie widniała informacja, iż mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - i to aż do października 2025 roku.

45-latek przyznał się, iż podał zmyślone dane. Przed sądem będzie się tłumaczył również z kierowania autem pomimo aktywnego sądowego zakazu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .41) 01.02.2023 11:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jakim trzeba być głąbem, żeby podawać zmyślone dane. Dla patrolu to kwestia kilkunastu sekund i wiadomo z kim (nie)mają do czynienia. Pomijam fakt jazdy bez uprawnień.