W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek

W piątkowy wieczór 3 lutego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju odbył się koncert fortepianowy, inaugurujący nowy fortepian Fazioli, który zakupiono do sali koncertowej. Na nowym instrumencie zagrał pianista Krzysztof Książek

W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek
Krzysztof Książek sprawdził możliwości nowego fortepianu PSM I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju.

W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek

Gości koncertu powitała dyrektor Gabriela Jaworska. Popis swoich umiejętności dał Krzysztof Książek, laureat I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych. Utwory muzyki klasycznej w jego wykonaniu na nowiutkim fortepianie przypadły do gustu melomanom z Jastrzębia-Zdroju i okolic.  

W pierwszych rzędach zasiedli m.in. senator Ewa Gawęda oraz posłowie Krzysztof Gadowski, Grzegorz Matusiak i Adam Gawęda. Miasto reprezentowali natomiast wiceprezydent Robert Cichowicz oraz przewodniczący rady miejskiej Piotr Szereda.

W imieniu parlamentarzystów nowego nabytku dla szkoły muzycznej pogratulowała senator Ewa Gawęda. 

- Misją Państwowej Szkoły Muzycznej jest z jednej strony kształcenie przyszłych zawodowych muzyków, ale z drugiej – tak samo ważnej – edukowanie odbiorców, popularyzowanie piękna muzyki wśród przyszłych widzów i słuchaczy. Jako Ślązaczka, a równocześnie senator tej ziemi, cieszę się niezmiernie, że mamy na naszym terenie placówkę, która taką misję realizuje. I na dodatek jest to szkoła, która tak pięknie łączy śląskie i górnicze tradycje tej ziemi z nowoczesnym, profesjonalnym kształceniem i kreowaniem różnych form życia muzycznego - powiedziała Ewa Gawęda, nawiązując do tegorocznego jubileuszu 50-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zasadniczej Szkoły Górniczej KWK „Jastrzębie”. Jubileusz ten będzie obchodzony we wrześniu.

- Jak wiemy, późniejsze powstanie szkoły ma ścisły związek z tą górniczą orkiestrą, a zwłaszcza z działalnością jej założyciela i dyrygenta Stanisława Śmietany – późniejszego pierwszego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej - dodała senator. 

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Senator RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TowarzyszSekretarz (192.142. * .17) 05.02.2023 17:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Wyborcy (89.64. * .39) 05.02.2023 13:06

Dlatego nie chcieliśmy iść na ten koncert. Adam Gawęda i Grzegorz Matusiak wystarczająco odstraszają od brania udziału. Służenie wrogom Polaków jest tak wyraźne, że już nie podlega dyskusji.
Dążymy do rozliczenia działaczy PiS za ich działalność. Już nikt ich nie popiera.

~Franeks (5.184. * .58) 05.02.2023 08:10

No to się Anka Pisanka ucieszy na możliwość satysfakcjonującego uraczania się kulturą wyniosłą.
Pomiędzy staniem pod latarnia a walką o resztki z psami.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 04.02.2023 18:36
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu