Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek

W piątkowy wieczór 3 lutego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju odbył się koncert fortepianowy, inaugurujący nowy fortepian Fazioli, który zakupiono do sali koncertowej. Na nowym instrumencie zagrał pianista Krzysztof Książek

W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek
Krzysztof Książek sprawdził możliwości nowego fortepianu PSM I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju.

W jastrzębskiej szkole muzycznej zaprezentowali nowy fortepian Fazioli. Zagrał Krzysztof Książek

Gości koncertu powitała dyrektor Gabriela Jaworska. Popis swoich umiejętności dał Krzysztof Książek, laureat I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych. Utwory muzyki klasycznej w jego wykonaniu na nowiutkim fortepianie przypadły do gustu melomanom z Jastrzębia-Zdroju i okolic.  

W pierwszych rzędach zasiedli m.in. senator Ewa Gawęda oraz posłowie Krzysztof Gadowski, Grzegorz Matusiak i Adam Gawęda. Miasto reprezentowali natomiast wiceprezydent Robert Cichowicz oraz przewodniczący rady miejskiej Piotr Szereda.

W imieniu parlamentarzystów nowego nabytku dla szkoły muzycznej pogratulowała senator Ewa Gawęda. 

- Misją Państwowej Szkoły Muzycznej jest z jednej strony kształcenie przyszłych zawodowych muzyków, ale z drugiej – tak samo ważnej – edukowanie odbiorców, popularyzowanie piękna muzyki wśród przyszłych widzów i słuchaczy. Jako Ślązaczka, a równocześnie senator tej ziemi, cieszę się niezmiernie, że mamy na naszym terenie placówkę, która taką misję realizuje. I na dodatek jest to szkoła, która tak pięknie łączy śląskie i górnicze tradycje tej ziemi z nowoczesnym, profesjonalnym kształceniem i kreowaniem różnych form życia muzycznego - powiedziała Ewa Gawęda, nawiązując do tegorocznego jubileuszu 50-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zasadniczej Szkoły Górniczej KWK „Jastrzębie”. Jubileusz ten będzie obchodzony we wrześniu.

- Jak wiemy, późniejsze powstanie szkoły ma ścisły związek z tą górniczą orkiestrą, a zwłaszcza z działalnością jej założyciela i dyrygenta Stanisława Śmietany – późniejszego pierwszego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej - dodała senator. 

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Ewa Gawęda

Była senator.

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TowarzyszSekretarz (192.142. * .17) 05.02.2023 17:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Wyborcy (89.64. * .39) 05.02.2023 13:06

Dlatego nie chcieliśmy iść na ten koncert. Adam Gawęda i Grzegorz Matusiak wystarczająco odstraszają od brania udziału. Służenie wrogom Polaków jest tak wyraźne, że już nie podlega dyskusji.
Dążymy do rozliczenia działaczy PiS za ich działalność. Już nikt ich nie popiera.

~Franeks (5.184. * .58) 05.02.2023 08:10

No to się Anka Pisanka ucieszy na możliwość satysfakcjonującego uraczania się kulturą wyniosłą.
Pomiędzy staniem pod latarnia a walką o resztki z psami.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 04.02.2023 18:36
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu