Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy i ratownicy górniczy z PGG ratują ofiary trzęsienia ziemi w Turcji

10 ratowników PGG wyleciało do Turcji 8 lutego. To perwsza grupa ratowników z naszych kopalń, którzy pomagają w poszukiwaniu osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi.

Strażacy i ratownicy górniczy z PGG ratują ofiary trzęsienia ziemi w Turcji
Ratownicy górniczy z PGG pracują na miejscu w ramach polskiego kontyngentu razem ze strażakami. Fot. St. kpt. Wojciech Broda.

Strażacy i górnicy z Polski ratują ofiary trzęsienia ziemi

Pierwsi strażacy wylecieli do Turcji jeszcze 6 lutego. 8 lutego na miejsce dotarli również ratownicy górniczy oraz medycy wojskowi. Razem wchodzą w skład polskiego kontyngentu.

Dotychczas Polacy uratowali 11 osób. Przebieg akcji na bieżąco relacjonuje na swoim Facebooku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Zobaczcie, jak to wygląda na miejscu:

Akcję koordynuje Kancelaria Premiera

Organizację transportu górników i strażaków wzięła na siebie Kancelaria Premiera. - Skala tragedii jest tak ogromna, że potrzebna jest każda pomoc - poinformował premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Docelowo do Turcji ma trafić 50 ratowników zatrudnionych w Polskiej Grupie Górniczej.

Trzęsienie ziemi w Turcji o wielkiej sile

Trzęsienie ziemi o sile 7,7 w skali Richtera wstrząsnęło obszarem na pograniczu Turcji i Syrii rankiem 6 lutego (poniedziałek). w poniedziałek wczesnym rankiem  Kolejne wstrząsy o sile 7,5 stopnia wystąpiły ponownie na tym samym obszarze w południe. Według ostatnich danych, liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu wzrosła do ponad 15 tys. osób.

Ludzie

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dynciu (5.184. * .10) 09.02.2023 13:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Raperkaklasztorna (89.64. * .143) 09.02.2023 09:43

Brawo Ratownicy

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 09.02.2023 09:41
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu