Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA Milion złotych strat po pożarze w Żorach. "Duża i trudna akcja gaśnicza" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pięć mieszkań na ostatniej kondygnacji budynku zostało zniszczonych w wyniku pożaru. Bez dachu nad głową zostało 30 osób. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Milion złotych strat po pożarze w Żorach. "Duża i trudna akcja gaśnicza" [ZDJĘCIA, WIDEO]
30 osób mieszkających na ostatnim piętrze budynku ewakuowało się bardzo szybko, na razie nie będą mogli wrócić do siebie / fot. u góry PSP Jastrzębie-Zdrój, na dole PSP Żory

Zgłoszenie o pożarze w budynku usługowym przy Wodzisławskiej w Żorach wpłynęło do miejscowej jednostki strażackiej w niedzielę (26.02.) o 20:30. Na parterze budynku jest sklep, druga kondygnacja to lokale użytkowo-usługowe, na ostatnim piętrze znajduje się pięć mieszkań - i to właśnie tam pojawił się ogień, który szybko się rozprzestrzenił.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zajęty jest dach budynku. Pożar rozciągnął sie po całej długości, na około 40 metrów, wysoki na 3 metry - przekazuje rzecznik żorskiej PSP mł. bryg. Krzysztof Kuś.

30 lokatorów ewakuowało się jeszcze przed przybyciem służb. Nikomu nic się nie stało. Działania gaśnicze również przeprowadzone bez uszczerbku na zdrowiu strażaków, choć - jak dodaje oficer prasowy - to był duża i trudna akcja.

- Gaszenie pożaru zakończyliśmy 10 minut przed pierwszą w nocy, na miejscu nadal trwa dozorowanie pogorzeliska. Na miejscu pracowało 14 zastępów, to 44 strażaków z Żor, do tego drabina i jeden pojazd pożarniczy z Jastrzębia-Zdroju. Do najprostszych nie należało dotarcie do zarzewi ognia, choćby ze względu na blaszany dach - wyjaśnia rzecznik.

W godzinach popołudniowych strażacy będą zabezpieczać dach, zostanie przykryty plandekami.

Lokatorzy budynku we własnym zakresie zapewnili sobie zakwaterowanie. Do mieszkań na razie nie będą mogli wrócić. Weszli jedynie, by spakować najpotrzebniejsze rzeczy.

- To mieszkania dwukondygnacyjne, zniszczone zostało poddasze, trzeba było bowiem rozebrać podbitkę sufitową z płyt kartonowo-gipsowych i wełny, żeby dostać się do więźby, do tych palących się krokiew, to wszystko jest pościągane i wymaga remontu. Natomiast pierwszy poziom mieszkań nie został objęty pożarem - przekazał oficer prasowy PSP w Żorach.

Ustalono iż przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na milion złotych, mienie uratowane - na 5 milionów.

Postępowanie w sprawie prowadzi żorska policja, jak przekazał nam rzecznik jednostki, asp. Marcin Leśniak, w sprawie kluczowe będą ustalenia biegłego z zakresu pożarnictwa, który zostanie powołany na wniosek śledczych.

INFORMACJA AKTUALIZOWANA

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].