Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Próbował zgubić policyjny pościg. Mieszkaniec Jastrzębia zatrzymany w Radlinie

Zamiast zatrzymać się do kontroli, zaczął uciekać. Policjanci drogówki podjęli pościg za kierowcą audi, który po chwili zakończył się ujęciem mężczyzny. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw.

Próbował zgubić policyjny pościg. Mieszkaniec Jastrzębia zatrzymany w Radlinie
27-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, po pościgu został zatrzymany. / fot. KPP Wodzisław Śląski

Rozpędził się na Rybnickiej w Wodzisławiu, co nie umknęło uwadze policyjnego patrolu, który podjął próbę zatrzymania kierowcy. Mężczyzna jadący audi zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (25.02.) tuż przed trzecią w nocy.

- Kierowca wyraźnie próbował zgubić policyjny radiowóz. Jednak na ulicy Mielęckiego w Radlinie został zatrzymany. Jak się okazało, kierujący audi, 27-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał powód, aby uciekać. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile - przekazuje rzecznik wodzisławskiej komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska. 

Mężczyzna został zatrzymany, tymczasowo stracił prawo jazdy. Usłyszał zarzuty, za które grozi mu do pięciu lat więzienia. O jego losie zdecyduje niebawem sąd.

Wodzisławska policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od roku do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej), 15 punktów karnych.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kastaetowa (193.200. * .16) 28.02.2023 07:42

Wynajmie mecenasa Kalisza lub mecenasową Kaliszową i żadnej kary nie będzie.