Dzień Kobiet w rybnickim ZUS-ie. Będzie mowa m.in. o tym jak zaplanować dietę

8 marca Oddział ZUS w Rybniku organizuje Dzień Kobiet w ZUS. Przy okazji załatwiania spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w budynku przy ul. Reymonta 2, w godz. od 9.00 do 11.00, będzie można uzyskać informacje od ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia, zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru, a także uzyskać porady kosmetyczki. Będą też stoiska z rękodziełem wykonanym przez Ukrainki.

Dzień Kobiet w rybnickim ZUS-ie. Będzie mowa m.in. o tym jak zaplanować dietę
W środę 8 marca będziemy świętować dzień płci pięknej (zdjęcie poglądowe)

- 8 marca w rybnickim ZUS swoje mobilne stanowisko obsługi uruchomi miejscowa delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia. Eksperci NFZ będą odpowiadać na pytania, opowiedzą, o co chodzi w programie „Profilaktyka 40plus”, pomogą uruchomić Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz wystawią na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która może się przydać podczas wyjazdu na majówkę czy wakacyjny urlop. Dlatego warto mieć przy sobie dokument tożsamości - zachęca Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Obok NFZ, będzie też punkt informacji, w którym ekspert ZUS opowie o tym, jak wyjechać do sanatorium z ZUS. Powie, od czego zacząć załatwianie formalności, do kogo się zwrócić, jakie są terminy oczekiwania i jak wygląda pobyt w ośrodku i rehabilitacja. Przy stoisku dostępne będą również foldery informacyjne poświęcone tej tematyce.

Wyjątkowo zapowiada się także udział uczniów i nauczycieli szkoły policealnej „Medyk” z Rybnika. Przy tym stoisku klienci będą mogli skorzystać z wielu porad zdrowotnych, zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Specjaliści szkoły podpowiedzą też, jak zaplanować dietę oraz jak prostymi i skutecznymi sposobami pielęgnować skórę dłoni, twarzy i szyi.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedno stanowisko, przy którym będzie można zobaczyć i kupić rękodzieło. Specjalnie na tę okazję ozdoby przygotują utalentowane panie, które należą do rybnickiej 28. Dzielnicy, która – wspiera obywateli Ukrainy.

- Wymienione stoiska działać będą w rybnickim ZUS przy ul. Reymonta 2 już 8 marca 2023 r., w godzinach od 9:00-11:00. Oprócz tych wyjątkowych akcji, w tym dniu będzie można także uzyskać pomoc przy wprowadzaniu danych do aplikacji mZUS i za jej pomocą złożyć wnioski o świadczenia dla rodzin: 500plus, RKO i dofinansowanie do żłobka. Panie-seniorki dowiedzą się natomiast wszystkiego o mLegitymacji i uzyskają pomoc w uruchomieniu aplikacji na swoim telefonie - zaprasza rzeczniczka.

Ludzie

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Soroń (192.142. * .3) 06.03.2023 14:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Raperkaklasztorna (89.64. * .195) 06.03.2023 11:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Haha nie chcą płacić więc będą doradzać jak wydawać mniej kasy na jedzenie :D