Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś pomysł na rzecz miasta. Trwa przyjmowanie projektów do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego

3 miliony złotych przeznaczy miasto na realizację projektów w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły na projekty mieszkańcy mogą zgłaszać do przyszłego wtorku (21.03.). Budżet obywatelski, zwany też partycypacyjnym, to proces, w którym mieszkańcy mogą się zaangażować we współtworzenie miasta.

Zgłoś pomysł na rzecz miasta. Trwa przyjmowanie projektów do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego
Złożenie wniosku to pierwszy krok w procesie budżetu obywatelskiego. Po 21 marca poddawane będą ocenie formalnej i merytoryczno-technicznej. / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pierwsi jastrzębianie już złożyli swoje propozycje. Do minionego czwartku (9.03.) wpłynęło do Urzędu Miasta łącznie 11 projektów na zadania osiedlowe/sołeckie. Inni już po konsultacjach pracują nad ostateczną wersją wniosków.

- Mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły na zmianę Jastrzębia-Zdroju, dzięki którym ma się poprawić ich jakość życia. Przez ostanie lata mieszkańcy pokazali, że są aktywni, mają ciekawe propozycje na zmianę ich otoczenia - mówi prezydent Miasta Anna Hetman.

Propozycje zadania do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec, bez względu na wiek. Każdy może zgłosić dwa pomysły - jeden do budżetu ogólnomiejskiego i jeden do osiedlowego lub sołeckiego (dotyczącego osiedla czy też sołectwa, w którym jastrzębianin mieszka).

W przypadku zadania ogólnomiejskiego propozycję należy złożyć wraz z listą poparcia mieszkańców, zawierającą co najmniej 15 podpisów. Co ważne, nie trzeba być mieszkańcem konkretnego osiedla czy sołectwa, na którym chce się projekt ogólnomiejski zrealizować.

Formularze wniosków dostępne są na stronie Miasta w zakładce Jastrzębski Budżet Obywatelski, BIP-ie oraz w magistracie w Wydziale Dialogu Społecznego pokój 201 A. Wypełnione wnioski można składać:

  • listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Wydział Dialogu Społecznego, al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Jastrzębski Budżet Obywatelski” (decyduje data wpływu do Urzędu),
  • osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, pokój 020A,
  • elektronicznie za pośrednictwem skrzynki e-PUAP,
  • elektronicznie na adres: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl W przypadku przesłania dokumentów w formie skanów, oryginały dokumentów należy złożyć do urzędu w terminie do 21 marca. Niedostarczenie oryginałów dokumentów w wyznaczonym terminie skutkuje niedopuszczeniem do weryfikacji wniosku.

Pula środków w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wynosi 3 miliony złotych. Środki podzielone są na pulę ogólnomiejską w wysokości 600 000,00 zł oraz osiedlową sołecką (środki podzielone proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców i powierzchni) - 2 400 000,00 zł.

Wszelkie informacje o Jastrzębskim Budżecie Obywatelskim znajdują się w zakładce budżetu obywatelskiego. Informacji udziela także Wydział Dialogu Społecznego Urzędu Miasta tel: 47 85 347, 47 85 349.

Złożenie wniosku to pierwszy krok w procesie budżetu obywatelskiego. Po 21 marca poddawane będą ocenie formalnej i merytoryczno-technicznej. Następnie przygotowana zostanie ostateczna lista zadań ocenionych pozytywnie i negatywnie. Potem decyzja należeć będzie do mieszkańców, którzy w głosowaniu wybiorą projekty do realizacji. Głosować będzie można najwcześniej w czerwcu.

/źr.: jastrzebie.pl, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NieJestemRobotem (46.204. * .109) 14.03.2023 10:58
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem