134 słuchaczy Szkoły Policji ukończyło szkolenie podstawowe, mogą rozpocząć służbę [ZDJĘCIA]

W miniony piątek (10.03.) na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia szkolenia zawodowego podstawowego kolejnej grupy słuchaczy. 136 nowych policjantów w najbliższym czasie postawi pierwsze kroki na nowej ścieżce zawodowej.

134 słuchaczy Szkoły Policji ukończyło szkolenie podstawowe, mogą rozpocząć służbę [ZDJĘCIA]
Wszyscy policjanci przystępujący do egzaminu uzyskali oceny pozytywne, natomiast trzej za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. / fot. Szkoła Policji

W zakończeniu szkolenia uczestniczyli Komendant Szkoły insp. Jarosław Gałuszka, Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha oraz Zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Zbigniew Chrzęstek, a także kierownicy komórek dydaktycznych oraz kadra dydaktyczno-wychowawcza szkoły.

Policjanci z garnizonów śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego podczas zajęć przygotowywani byli zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do skutecznego wykonywania podstawowych czynności służbowych, m.in. w zakresie ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencyjnych, a także wyszkolenia strzeleckiego.

Słuchacze zdają egzamin, który sprawdza zarówno wiedzę, jak i umiejętności zdobyte podczas szkolenia. Zostają przygotowani do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i w oddziałach prewencji Policji.

Wszyscy policjanci przystępujący do egzaminu uzyskali oceny pozytywne, natomiast trzej za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Ponadto 14 policjantów za wkład pracy na rzecz szkoły dodatkowo wyróżniono dyplomami.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 14.03.2023 08:53

A kurs wysokościowy do pracy na wysiegniku ukończyli ?