Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fotografujesz bez... obiektywu? Weź udział w niezwykłym festiwalu

Już wkórtce odbędzie się X Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2023.

Fotografujesz bez... obiektywu? Weź udział w niezwykłym festiwalu
Fotografia otworkowa nie wymaga drogie sprzętu. Fot. Miroslav Radomski, źródło Facebook OFFO - Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej.

Jesienią tego roku śląskie galerie sztuki po raz kolejny zapełnią się pracami wykonywanymi szczególną techniką. Rozpoczął się nabór do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2023.

Fotografia otworkowa nie wymaga drogiego sprzętu. Wręcz przeciwnie: do uzyskania zdjęć wystarczy zwykła puszka. Jeśli przez wykonany w niej otwór wpadnie światło, to na umieszczonym w niej wcześniej materiale światłoczułym pojawi się obraz. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO już od prawie dwudziestu lat pokazuje najciekawsze projekty artystyczne, wykonane tą techniką.

- Mieliśmy już przyjemność gościć prace z praktycznie wszystkich części globu: od Australii, przez Europę, po obie Ameryki. Jesteśmy otwarci na wszelkie projekty: od maleńkich polaroidów, przez wielkoformatowe prace, po multimedialne pokazy. Zwykle podczas festiwalu pokazujemy prace łącznie około stu artystów

- mówi Witold Englender, właściciel galerii „Ciasnej” w Jastrzębiu-Zdroju, organizator festiwalu.

W ramach biennale swoje wystawy prezentowała w Polsce między innymi Jesseca Ferguson czy Eric Renner, a z polskich artystów Paweł Kula, Paweł Janczaruk czy georgia Krawiec. Od lat OFFO współpracuje między innymi z galerią Pavlovka w Ukrainie.

- Cenimy sobie różnorodność, więc do współpracy zapraszamy artystów z całego świata. W tym roku postanowiliśmy otworzyć się również na fotografie wykonywane w technikach bezkamerowych - dodaje Witold Englender

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 maja. Aplikować mogą zarówno twórcy indywidualni, jak i grupy twórcze.

Wszystkie informacje pod adresem: TUTAJ I TUTAJ

Na  stronie znajdują się obecnie regulaminy w języku polskim, angielskim i czeskim, a po dodatkowe informacje zapraszamy na mail offo@wp.pl lub OFFO.Festiwal@gmail.com

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].