Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłowie PO w Jastrzębiu biorą na cel podwyżki cen ciepła systemowego [WIDEO]

W siedzibie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konferencja prasowa posła Krzysztofa Gadowskiego oraz parlamentarzystów Katarzyny Piekarskiej i Tomasza Nowaka. W konferencji udział wziął także prezes GSM Gerard Weyhert.

Posłowie PO w Jastrzębiu biorą na cel podwyżki cen ciepła systemowego [WIDEO]
Parlamentarzyści oraz prezes GSM przekonywali, że sprawą podwyżek cen ciepła powinien zająć się UOKiK.

Posłowie PO w Jastrzębiu biorą na cel podwyżki cen ciepła systemowego [WIDEO]

Konferencja odbyła się po spotkaniu, jakie przeprowadzili parlamentarzyści z władzami spółdzielni. Tematem spotkania były podwyżki ciepła systemowego, które mocno odbijają się na kieszeni lokatorów. Posłowie podkreślali, że społdzielnie nie zostały otoczone parasolem ochronnym państwa w stosunku do cen energii, na czym cierpią mieszkańcy. 

- Jesteśmy w spółdzielni, gdzie rozmawiamy o cenach ciepła systemowego oraz absurdach, które zawiera jedna czy druga ustawa, wprowadzona przez rząd, monitorowana przez Ministerstwo Klimatu. Jest wiele niedociągnięć i problemów - powiedział poseł Krzysztof Gadowski

- Pani minister Moskwa zarzekała się, że podwyżka, która będzie obejmować w zimę wszystkich mieszkańców w Polsce, nie będzie wyższa dla wszystkich niż 42 proc. Kiedy zrobiła pierwszą ustawę, okazało się, że w wielu miejscach ustawa po prostu nie działa i podwyżki będą wyższe. W związku z tym wymyślili, że zrobią drugą ustawę, aby poprawić pierwszą, ale w wyniku tej drugiej, podwyżki, które otrzymują mieszkańcy Polski sięgają nie 42, ale z mocy prawa nawet 80, 90, 100 proc. między marcem 2022 i sierpniem 2022 i podwyżki sięgnęły ok. 60 proc., po czym powzięto pomysł, że podwyżki będą unieważnione i będą nowe podwyżki od września 2022. Natomiast od września 2022 zgodnie z prawem każdy operator systemu ciepłowniczego może zastosować dodatkowe 40 proc. - podkreślił poseł Tomasz Piotr Nowak. 

Gerard Weyhert i poseł Tomasz Nowak

- Zwróciliśmy się kilkakrotnie do punktu ciepła, aby zdradził nam tajemnicę, jak skalkulował koszty i dlaczego 15 tys. mieszkańców Jastrzębia-Zdroju musi rok do roku zapłacić o 80 proc. więcej za CO. Odpowiedzią było zasłanianie się regulacjami związanymi z Urzędem Regulacji Energetyki i straszenie sądem. Tak w praktyce wygląda pomoc spółek skarbu państwa i rządu dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju - zaznaczył Gerard Weyhert, prezes GSM. 

Posłanka Katarzyna Piekarska zwróciła natomiast uwagę, że kiedy parlamentarzyści chcieli zainteresować sprawą prezeza Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, otrzymali odpowiedź, że UOKiK nie jest tą sprawą zainteresowany, a odpowiednią instytucją jest URE. Zdaniem posłanki to niedopuszczalne, aby instytucja odpowiedzialna za ochronę interesu konsumentów nie podejmowała tak ważnego tematu. Zapowiedziała osobiste spotkanie z prezesem UOKiK w celu wyjaśnienia tej sprawy. 

Parlamentarzyści zapowiedzieli, że po konferencji chcą udać się do PGNiG w Jastrzębiu-Zdroju, aby przeprowadzić interwencję poselską w sprawie podwyżek ciepła systemowego. 

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JZ (217.153. * .8) 24.03.2023 09:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Obudzili się hahaha przed kampanią hahaha
A gdzie byliście wcześniej ?? Gdzie byliście Wy "rzekomi" obrońcy Jastrzębia hahaha
Gdzie byliście jak Pani Prezydent podniosła ceny za śmieci? Nie przejęliście się tą sprawą jakoś! Aha no tak wtedy mieliście ważne spotkania z przyjaciółmi z Platformy Obywatelskiej ws.....Co zrobić żeby zamydlić nam oczy innymi aferami. Plan nie pyknie bo my młodzi ludzie nie jesteśmy głupcami. Zróbcie porządek z cenami za śmieci bo ludzi dziwnie będzie ubywać z gospodarstw domowych. Zróbcie porządek z bezdomnością na Jastrzębskich ulicach, lasach, parkach tak aby idąc na spacer z dziećmi nie było niekomfortowych pytań "dlaczego ten Pan śpi na ulicy, na ławce, pod sklepem, płucze ciuchy w tych super basenach na OWN i suszy je na krzakach? Co może o tym nie wiedzieliście ? hahaha.
Chwalicie się Łaźnią Moszczenica hahaha i co z tego będzie mieć Jastrzębie?? Ile miejsc pracy tu powstanie? Jaki macie plan na przyszłość? Co zrobicie gdy kopalnie zamkną bo widmo ich zamykania wisi w powietrzu. Jakie zagwarantujecie miejsca pracy ludziom którzy zdecydowali się TU zostać a nie wyjechać?
Wy ludzie Platformy! Nie z nami te numery! Nie zamydlicie nam oczu hahaha.

~lewoświat (178.36. * .153) 24.03.2023 09:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zdumiewa mnie, że są tacy ludzie, którzy się dziwią, iż podmioty, które powstały po to, aby z nich żyć, po prostu sobie z nich żyją. :)))))) Więcej wiary w boga antysmoga, państwo zdziwieni! Więcej ratowania planety i pakowania głupiego tyłka, w podobnie durne bzdety - wtedy wszystko wam stanieje, a najbardziej przecenione zostaną zbiorowe groby.

~MarekZdrój (217.153. * .8) 24.03.2023 08:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Pośle Gadowski wraz z Prezesem SM GSM powinien Pan w pierwszej kolejności udać się z interwencją poselską do Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju z zapytaniem dlaczego w tak drastycznie Pani Prezydent Hetman podniosła podatki oraz opłaty za odbiór śmieci!!!! Podkreślam sprawa dotyczy obrony wszystkich mieszkańców miasta. Proszę patrzeć na dobro mieszkańców w szerszej perspektywie - chyba że temat dla bezpartyjnej Pani Prezydent i osób biorących udział w relacji jest "niewygodny".

~mieszkaniec90 (83.28. * .75) 20.03.2023 08:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oj ludzie, ludzie - czemu podniecacie się politykami PO - to są politycy - wiadomo, że będą mówić to co korzystne dla własnej partii. Skupiłbym się na tym ( nie będę się wyrażał ) prezesie spółdzielni który jak widać ma ambicje polityczne, co nie przeszkadza mu brać dobrej pensji . Może zamiast lansowania się w mediach zajmie się tym za co dostaje pieniądze czyli zarządzaniem spółdzielnią. On śmie wypowiadać się o kosztach ogrzewania, to dlaczego od wielu , wielu lat opłaty w GSM są najwyższe spośród wszystkich spółdzielni, nie wszystkie bloki w zasobach mieszkaniowych GSM są ocieplone ( to wpływa też na wysokość rachunków za ogrzewanie )- i można by tak wymieniać w nieskończoność. Mam propozycję - jeśli Pan Prezes ma swoje ambicje i aspiracje to niech zrezygnuje z bycia prezesem - zostanie pełnoprawnym członkiem PO, a na to miejsce powołać kogoś kto będzie sumienniej wykonywał swoją pracę na stanowisku prezesa ( czyli zarządzał spółdzielnią, zamiast toczyć sądowe batalie z Matusiakiem ).

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 20.03.2023 06:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mieszkańcy wszystkich jastrzębskich osieli i sołectw chcą dyktanda miejskiego, a nie jakiś obniżek cen ciepła!

~PiotrJastrz (46.204. * .213) 19.03.2023 19:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Uważam ze PIS powinien wygrać wybory ,uważam tak pomimo ze sam nie zamierzam na Nich głosować. Jezeli PIS nie wygra to oznacza ze niewłaściwym ludziom rozdawali to co inni wypracowali i to bedzie kara za grzech złodziejstwa inflacyjnego oraz zarazem takie badanie socjologiczne

~Jasemja (77.111. * .209) 19.03.2023 11:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czas sie zastanowic nad znacznym problemem firm usługodawców miasta. Otóż Ilości Prezesow obsadzanych w tych zakladach jest nieadekwatnie wysoka do ilości zatrudnianych tam osob szczegolnie tzw produkcji.Wynika to z faktu ze unikajac samodzielnej odpowiedzialności w tym karnej za bezpieczeństwo korzystajac ze swoich uprawnien do realizacji zadan ceduja obowiązki angazujac zewnętrznie firmy wykonawcze w tym zalezne.Tyle ze tam dalej tez sa Prezesi i dyrektorzy a w tych firmach zależnych nadzór w Radach Nadzorch sprawuja kolesie królika z firm angazujacych. Powod , bo mozna je w ten sposob do kieszeni tych cwaniaczkow skubac z kasy .Po co nam więc tylu Prezesow firm wiodących czyli uslugodawcow miasta skoro za faktycznie najważniejsze nic nie odpowiadaja a szczegolnie nie, za bezpieczeństwo pracy i technologie realizacji zadan ,Przeciez zamiast kilku prezesow wystarczyl by jeden telefon i jeden Cieć ktory podnósił by alert ",przyjeżdżajcie jest awaria ,trzeba ja usunąć", !..Do tego naprawdę nie potrzeba nam Prezesow za taką kaseeede, wystarczy Dyżury Ruchu.

~AAaaAa (89.64. * .21) 19.03.2023 11:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do cocolino:u nas taka energię ze spalania śmieci, tak opodatkuja, że będzie droższa niż z kopalni. Pozwolenia, certyfikaty, decyzję środowiskowe itp. No i Prezes też musi zarobić.

~Dzon (5.173. * .92) 18.03.2023 23:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A kto rządzi w województwie śląskim a kto jest prezydentem w Jastrzębiu czyżby ludzie z PiSu.O użyciu broni ani słowa no tak przecież to nie prawda górników pod JSW nie było a i prezesem też był człowiek z PiS.Bienkowska najlepiej opisała słowami dbałość PO o Śląsk i ich mieszkańców. I jeszcze jedno niech sobie panowie posłowie przypomną co delegacje z Niemiec robiły w JSW czyżby przejęcie?.

~NaszaStanowczość (89.64. * .4) 18.03.2023 13:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy ktoś z PiS, również z rządu powiedział kiedyś prawdę. Szukamy potwierdzenia na prawdę i go nie znajdujemy. Czy najbliższy nam z PiS poseł Grzegorz Matusiak, zainteresował się tym ważnym tematem? Nie. Zajmuje się niszczeniem naszego rejonu. Okłamywaniem nas. Ma na to mnóstwo pieniędzy. PiS płaci i pis wymaga działania. Czy Grzegorz Matusiak odpowie za swe grzechy. Z pewnością. Domagamy się, aby oddał mandat poselski jak najszybciej.

~Emeryci (89.64. * .4) 18.03.2023 13:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

W domu Zdrojowym odbyło się spotkanie z Posłankami i Posłami KO. Nic się o tym nie mówi. A było normalnie. Żadnej kontroli wchodzących. Spokojna przedstawienie pracy w sejmie i spokojna rozmowa z mieszkańcami. Każdy mógł zabrać głos w dowolnej sprawie.
Na zakończenie, jakieś ludziki od posła Grzegorza Matusiaka chcieli wmówić wychodzącym, że policja strzelała do górników podczas ataku przebranych chuliganów za górników na budynek JSW. O tym nie mówili. Nie mówili też o udziale w tym strajku Grzegorza Matusiaka. Nie wspomnieli, że bardzo dużo straciliśmy na tym strajku. podczas strajku byliśmy zastraszani, że nie dostaniemy wypłat jeśli nie będziemy strajkować. Po strajku zaczęliśmy znacznie mniej zarabiać bo JSW nie miała pieniędzy. Nie wspomnieli też o Andrzeju Dudzie, jeszcze nie prezydencie, do kontynuowania strajku w KWK Knurów. Piotr Duda - przewodniczący ZZ "solidarność" który zorganizował ten strajk przez swoich ludzi, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. Ważnym organizatorem na między był Grzegorz Matusiak, dziś posła PiS, który stale niszczy Polskę głosując za ustawami, które są dla nas szkodliwe. My to pamiętamy. Grzegorz Matusiak zna przestępców którzy atakowali budynek JSW.

~Mieszkancyyyyy (77.111. * .58) 18.03.2023 11:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wlasnie ,racja pytanie,skoro Sprawozdania Zarządów firm usługodawców miasta jak wyjaśniają na JasNecie sa jawne to dlaczego sa odpłatne i nie sa bezpłatnie kolportowane do wiadomości załogi w wewnętrznych źródłach jak gazetki dla pracowników oraz do wiedzy Ich reprezentacji w Związkach Zawodowych. Juz od dawna nalezy zauważyć ,ze cala ta tajemnica pensji indywidualnych osob szczegolnie ze stanowisk kierowniczych a wiec takich nad którym powinna byc sprawowana szczególna kontrola społeczna ,cala ta tajemnica sluzy tylko temu ,aby "kolesie królika"wzajemnie sie obsadzając mogli bez rzeczywistego prawidłowego społecznego nadzoru nieźle sie na nas odbiorcach dorabiaac.Dziwie sie Związkom Zawodowym Ogólnopolskim ktore negocjuja bez tych danych place swoich pracowników ktorych reprezentują i słyszą ze niby nie ma na to ,na tamto pieniedzy,.,Dziwie sie poslom ,ze dawno tego nie uregulowali. Przeciez jeżeli zwykły pracownik chce skorzystać np. z funduszu socjalnego to musi pod odpowiedzialnością ujawniać w firmie swoj dochod,dochod zony,dzieci moze nawet dziadka i prezesi firmy o tym wszystkim wiedza .W krajach Skandynawskich jawności dochodów osobistych to norma .My nie znamy nawet wysokości odpraw Prezesow a oni stale sie zmieniaja. U nas w RP nie ma demokracji ,u nas jest partiokracja wzajemnej ochronki...

~Dno (212.102. * .116) 17.03.2023 23:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pterodaktyl (181.214. * .129) 17.03.2023 21:32
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~op (91.192. * .86) 17.03.2023 20:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

eqwqdo- Ja widzialem Ty mozesz to sprawdzic w internecie Rzeczywiscie wiele lat temu byl taki pomysl by w Wodzislawiu powstala spalarnia ale wtedy ekoglupki protestowaly i nic z tego nie wyszlo

~PeOwiec (155.133. * .231) 17.03.2023 20:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do poniżej byłem w Paryżu i widzialem są w samym centrum kiedyś prezydent wodzis chciał takie coś zrobić to go wyśmiali lewaki i ekoludki

~eqwqdo (193.169. * .48) 17.03.2023 20:03

~op (91.192. * .86)
byłeś w Wiedniu i widziałeś ?

~op (91.192. * .86) 17.03.2023 19:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Spalarnie śmieci mogą pomóc w obniżeniu kosztów ogrzewania W Europie już to zrozumiano Ci co byli w Wiedniu widzieli potężną spalarnie śmieci w centrum miasta Nistety nasze ekogłupki jeszcze do tego nie dorosły

~Objektywny_ (89.174. * .113) 17.03.2023 17:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Peowiec powiedz nam ale szczerze naprawdę ci staje jak se dasz plusika ???

~winfryd (89.64. * .138) 17.03.2023 16:49
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

cocolino 17.03.2023 16:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pozwolić spalać wszelkie śmieci palne w EC Zofiówka i Moszczenica zamiast na wysypisku śmieci w Jastrzębiu czy w środku miasta obok ronda wtem sposób będzie darmowe paliwo do EC przez co cena ciepła systemowego spadnie.

~Ryl (46.134. * .17) 17.03.2023 16:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dwa razy obiecać to jak raz dać :)
Oni myślą, że ludzie nie pamiętają ich nierządów?

~Do_nizej (89.174. * .113) 17.03.2023 16:36
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~wilk (87.239. * .150) 17.03.2023 16:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

kiedy walne zgromadzenie?trzymają się rekoma i nogami koryta

~PeOwiec (155.133. * .231) 17.03.2023 16:32
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu