Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uderzył lekarza pięścią w twarz i uciekł z jastrzębskiego szpitala. Później zaatakował policjanta

Za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz uszkodzenie ciała odpowie 34-letni jastrzębianin. Agresor w trakcie pobytu na izbie przyjęć zaatakował lekarza wykonującego swoje obowiązki służbowe, a kilka dni później policjanta. Za popełnione przestępstwa grozi mu więzienie.

Uderzył lekarza pięścią w twarz i uciekł z jastrzębskiego szpitala. Później zaatakował policjanta
Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu za nawet 5 lat więzienia. / fot. Policja

Przyszedł po tabletkę, a chwilę później zaatakował lekarza. Mężczyzna zjawił się na izbie przyjęć jastrzębskiego szpitala w czwartek, drugiego marca. 34-latek poprosił o środki przeciwbólowe. W czasie rejestracji doszło do niespodziewanego zdarzenia.

- Pacjent stał się agresywny, wulgarny i uderzył pięścią w twarz znajdującego się tam lekarza. Kiedy usłyszał, że na miejsce wzywani są policjanci, uciekł - przekazuje oficer prasowa miejscowej policji, st. asp. Halina Semik. 

Kryminalni ustalili, kto mógł dopuścić się tego czynu i szukali agresora na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek (17.03.).

- Około ósmej rano 8:00 mundurowi udali się do jednego z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju. 34-latek otworzył drzwi, jednakże gdy policjanci się przedstawili i okazali legitymacje służbowe, podejrzany zablokował wejście swoim ciałem i nie chciał wpuścić ich do środka - przybliża okoliczności zatrzymania rzecznik komendy.

W trakcie interwencji 34-latek nie stosował się do wydawanych poleceń, był agresywny. W trakcie obezwładniania agresor odpychał policjantów, szarpał za ubrania oraz uderzył w twarz jednego z nich.

Jastrzębianin następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych i uszkodzenia ciała lekarza. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 21.03.2023 08:22

"Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia."
A dlaczego nie
"Grozi mu za to nawet od 5 lat więzienia."
?

~Hyunn (109.196. * .43) 20.03.2023 18:38

Uciąć obie dłonie i pusicić wolno.

~Bolek1s (178.43. * .207) 20.03.2023 14:17

Do klaty go bo pitnie za granice