Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

82 pomysły na Jastrzębie-Zdrój

Nabór projektów do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok został zakończony we wtorek 21 marca.

82 pomysły na Jastrzębie-Zdrój
Budżet obywatelski pozwala na realizację rozmaitych przedsięwzięć, których pomysłodawcami są sami mieszkańcy. Na zdjęciu sadzenie krokusowej łąki w ramach budżetu obywatelskiego na Osiedlu Zofiówka. Fot. UM Jastrzębie-Zdrój.

W tym roku jastrzębianie zgłosili w sumie 82 pomysły. 69 projektów to zadania osiedlowe/sołeckie, a 13 projektów to zadania ogólnomiejskie. Większość została zgłoszona w sposób tradycyjny - papierowy.

Pula środków finansowych na realizację zadań objętych jastrzębskim budżetem obywatelskim na 2024 rok wynosi 3 miliony złotych.

Obecnie trwa proces sprawdzania wniosków pod względem formalnym. Potrwa on do 5 kwietnia.

Następnie pozytywnie zweryfikowane zostaną przekazane do oceny merytorycznej wraz z techniczną, czyli będą sprawdzane przez wydziały urzędu i jednostki miejskie, m.in. pod kątem faktycznych możliwości ich realizacji.

Publikacja projektów zadań ocenionych pozytywnie i negatywnie będzie miała miejsce najpóźniej 31 maja.

Głosowanie nad zadaniami odbędzie się w czerwcu lub lipcu. Termin uzależniony jest od przebiegu procedury odwoławczej. Głosowanie trwać będzie 7 dni roboczych. Głos można będzie oddać wzorem lat ubiegłych elektronicznie i tradycyjnie za pomocą papierowych kart.

Ostateczną listę projektów, która znajdzie się w przyszłorocznym budżecie miasta poznamy do końca lipca br.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].