Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ulica Witczaka w Jastrzębiu będzie szybciej oddana do użytku [ZDJĘCIA]

Kłopotliwe włączenie się do ruchu z ul. Witczaka na ul. Wodzisławską powoli staje się przeszłością, przekazuje jastrzębski Urząd Miasta, zapowiadając, że droga zostanie oddana do użytku wcześniej niż zakładano.

Ulica Witczaka w Jastrzębiu będzie szybciej oddana do użytku [ZDJĘCIA]
Gruntowna rekonstrukcja wpłynie na lepszą widoczność i znacznie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pierwotnie zakładano, że ulica Witczaka po przebudowie zostanie oddana do użytku w sierpniu. Tymczasem, wiadomo już, że nastąpi to w maju. Na przyspieszenie prac wpływ miała łagodna zima, która umożliwiła prowadzenie prac budowlanyc, szybsza przebudowa sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przesunięcie dodatkowych mocy przerobowych do realizacji zadania – wykonawca zwiększył zaangażowanie osobowe i sprzętowe.

Możliwe jest ukończenie prac w terminie do połowy kwietnia 2023 r. Przeprowadzenie procedury odbioru pozwoli na otwarcie inwestycji w maju tego roku. Koszt całego zadania wynosi 8 382 301,76 zł brutto. Jest dofinansowany w ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład" Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 000 000,00 zł - przekazuje jastrzębski urząd.

Gruntowna rekonstrukcja wpłynie na lepszą widoczność i znacznie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Pojawi się nowoczesne oświetlenie, miejsca parkingowe na dwóch placach o łącznej powierzchni 830 m2 (to atut istotny zwłaszcza dla korzystających z kąpieliska Zdrój czy odwiedzających Park Zdrojowy). Urzędnicy dodają, że podniesiony będzie również prestiż przestrzeni - "ulica komponuje się z jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście. Jest "przedsionkiem" deptaka na ul. 1 Maja" - wyjaśniają.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].