Szykuje się remont ul. Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju. Koszty pokryje JSW
Bezpieczny i wygodny chodnik, ścieżka rowerowa, a także oświetlenie uliczne z prawdziwego zdarzenia. Ulica Libowiec w Jastrzębiu–Zdroju zostanie gruntownie zmodernizowana. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Szykuje się remont ul. Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju. Koszty pokryje JSW
Decyzją zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, inwestycja - w porozumieniu z miastem - zrealizowana zostanie na koszt Spółki. To kolejna inicjatywa, której celem jest poprawa jakości i komfortu życia lokalnej społeczności, na terenie której JSW prowadzi działalność wydobywczą.
Znaczenie ulicy Libowiec na komunikacyjnej mapie Jastrzębia–Zdroju zmieniło się wraz z budową obecnego Ruchu Bzie. Od początku tej inwestycji Jastrzębska Spółka Węglowa dokładała starań, by była ona prowadzona z poszanowaniem potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Już w 2009 roku władze JSW zawarły umowę z jastrzębskim ratuszem dotyczącą modernizacji ulicy Libowiec. Po wykonaniu pierwszego etapu prac, kopalnia Borynia–Zofiówka–Bzie przygotowała projekt porozumienia z właścicielem drogi, czyli jastrzębskim ratuszem, dotyczący kolejnych prac mających poprawić bezpieczeństwo i komfort zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Ich najważniejszym elementem będzie budowa 3,5 km chodnika, ścieżki rowerowej oraz ciągów pieszo-rowerowych o szerokości 3 metrów. Istotnym elementem jest to, iż powstaną one na terenie, który zostanie przyłączony do drogi bez zmniejszania jej dotychczasowego śladu.
Liczba zadań, które w całości zostaną sfinansowane przez JSW jest szersza i obejmuje budowę oświetlenia ulicznego, infrastruktury technicznej, zatok autobusowych oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Libowiec z ulicami Cieszyńską i Kilińskiego. W tym miejscu zaprojektowano rondo o średnicy 32 metrów. Nowy, bezpieczny kształt zyska także skrzyżowanie z ulicą Niepodległości.
Właścicielem drogi jest jastrzębski samorząd i to właśnie ratusz przygotuje przetarg, który wyłoni wykonawcę oraz będzie nadzorował prowadzone prace budowlane.
zapomniałeś ,że ta pani ze sklepu nie zatruwa środowiska,nie powoduje szkód górniczych i zarobi na swoją emeryturę płacąc przez 40 lat składki w przeciwieństwie do górników!
~Anka_Pisanka i przyznaj się, który to górnik odrzucił twoje zaloty hahaha
~Anka_Pisanka, idąc twoim tokiem myślenia każda pani pracująca w sklepie powinna zabierać do domu palety i kartony po dostawie towaru a kierowca zużyte opony, pozdro i idź do lekarza.
Co za pojeby tu sie udzielają !!! gdyby nie JSW to byscie nie mieli co żryć a wiekszosc by dalej mieszkała w slamsach na lubelszczyżnie itp.
JSW to największe przekleństwo Jastrzębia.
Niech ta złodziejska spolka najpierw zajmie się naprawą zdewastwanych przez siebie dróg -Droga Główna Południowa, Rybnicka, Pszczyńska, Gagarina, Powstańców Śl, i kilkunastu pomniejszych dróg, a nie modernizacją drogi, którą i tak za parę lat zdewastuje rabunkowa eksploatacja. Niech dadzą sobie spokój z tą prymitywną socjotechniką dla mało rozgarniętych.
Tu się z tobą zgadzam
Właściwie to KAŻDY remont zapadających się naszych WSZYSTKICH dróg powinnna pokrywać JSW.
Dodatkowo hałdy powinny zostać rozparcelowane pomiędzy wszystkich pracowników JSW, czyli zawieźć im na posesje i do blokowych piwnic. Ponadto KAŻDY górnik czynny i emerytowany powinien płacić dożywotnio miesięcznie po co najmniej 1000zł na fundusz ochrony środowiska jako rekompensatę za szkody górnicze. Przecież kto, jak nie oni, są tego winni? Bo chyba nie nauczyciele, piekarze, sklepikarze?