Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Szlakiem murali pogranicza" - Jastrzębie-Zdrój zaprasza na wycieczkę

Lubisz wyjątkowe podróże i chcesz lepiej poznać okolicę? Masz szansę wybrać się na wycieczkę "Szlakiem murali pogranicza", zapraszają w Jastrzębiu-Zdroju.

"Szlakiem murali pogranicza" - Jastrzębie-Zdrój zaprasza na wycieczkę
Mural na ul. Śląskiej w Jastrzębiu-Zdroju / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pięć godzin pełnych wrażeń. - Będziemy oglądać murale po stronie polskiej i czeskiej – w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie. W naszym mieście zobaczymy m.in. jedyny w regionie mural 3D na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, Ekomural na ul. Krakowskiej, mural na ul. Śląskiej i ul. Krakowskiej - wyliczają urzędnicy z Jastrzębia, zachęcając do udziału w wydarzeniu.

W Karwinie grupa będzie zwiedzać m.in. zamek Frysztat, park zamkowy i Kopalnię Gabriela oraz czeskie murale, będzie też okazja, by skosztować czeskiej kuchni.

Daty wycieczek - 27.05. i 3.06.

Wyjazd około 9:00. Ilość miejsc ograniczona. Wycieczki są bezpłatne.

Zgłoszenie należy wysłać na adres: wycieczka@um.jastrzebie.pl

W zgłoszeniu wpisz imiona i nazwiska wycieczkowiczów oraz numer kontaktowy.

W programie wycieczki m.in.:

  • Murale po stronie polskiej i czeskiej,
  • Rynek Masaryka Karwina-Frysztat,
  • Zamek Frysztat,
  • Kopalnia Gabriela,
  • Uzdrowisko Darkov.

Wycieczka realizowana jest w ramach projektu pn. „MURALowa współpraca ” nr rej. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0003125 dofinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska i Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 22.05.2023 10:12

Acha...
Po podobno bardzo udanym Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego może czas najwyższy na Festiwal Placu im. WOŚP.
A może by tak od razu przemianować parking, przepraszam, plac WOŚP na rynek?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 22.05.2023 10:09

Propozycja iście wpasowująca się w kandydowanie na Europejską Stolicę Kultury.
Brawo pani prezydent!