W czasie piątkowej akcji policji 21 kierowcom zatrzymano uprawnienia

W piątek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. Prędkość. Na drogach województwa śląskiego mundurowi przez cały dzień kontrolowali prędkość pojazdów i dyscyplinowali kierowców z "ciężką nogą".

W czasie piątkowej akcji policji 21 kierowcom zatrzymano uprawnienia
Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. / fot. Policja

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem "Prędkość" miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Kontrole prędkości były prowadzone z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników.

- Podczas działań policjanci ujawnili aż 3095 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 21 skutkujących zatrzymaniem uprawnień za przekroczenie o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym - podsumowuje śląska policja.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. - Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drodze - zwracają uwagę mundurowi.

/źr.: Śląska Policja/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].