Nowi policjanci w śląskim garnizonie. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (22.05.) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowych policjantów, wśród których znalazło się 10 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Nowi policjanci w śląskim garnizonie. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]
Jak powiedział szef śląskich stróżów prawa, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. / fot. KWP Katowice

Śląski garnizon Policji zasiliło 61 nowych stróżów prawa, którzy dzisiaj złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn.

W uroczystości udział wzięli również: w imieniu Wojewody Śląskiego generał brygady w stanie spoczynku doktor Tomasz Miłkowski, w imieniu Prezydenta Miasta Tomasz Kępa, Komendant Szkoły Policji w Katowicach inspektor Jarosław Gałuszka, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego inspektor Łukasz Fołta, pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podinspektor Maciej Terlega, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ks. Joachim Gondro. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Szef śląskiego garnizonu Policji nadinspektor Roman Rabsztyn podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem.

- Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Jak powiedział szef śląskich stróżów prawa, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów - relacjonuje zespół prasowy komendy wojewódzkiej.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 10 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

/źr. KWP/

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ciekawy (188.137. * .185) 23.05.2023 16:43
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .220) 23.05.2023 15:59
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .86) 23.05.2023 09:59

Niech sobie zawsze i wszędzie przypominają słowa przysięgi: ślubuję: służyć wiernie NARODOWI, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego OBYWATELI - jak ich dadzą do pałowania czy drogówki albo "ochrony" spotkań pisowców....

~Skarbnik (79.184. * .70) 23.05.2023 07:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Anka_Pisanka (91.225. * .91) 22.05.2023 21:41
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem