Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Altana w ogniu, mężczyzna trafił do szpitala. Strażacy z Jastrzębia gasili pożar na działkach

Ogień doszczętnie strawił altanę, a przebywający w niej mężczyzna trafił do szpitala. Zdążył się ewakuować zanim płomienie objęły budynek. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (22.05.) przy ulicy Granicznej.

Altana w ogniu, mężczyzna trafił do szpitala. Strażacy z Jastrzębia gasili pożar na działkach
Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

57-letni mężczyzna trafił do szpitala na obserwację, po tym jak w altanie, w której przebywał, doszło do pożaru. Budynek opuścił samodzielnie, przed przybyciem ratowników. Strażacy otrzymali wezwanie na ogródki działkowe przy Granicznej w poniedziałek około 22:00.

- Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono rozwinięty pożar budynku. Działania prowadzili strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Jastrzębia-Zdroju oraz OSP-Bzie oraz OSP Jastrzębie Górne - przekazuje oficer prasowy, st. kpt. Łukasz Cepiel.

Częściowo murowana altana, kryta onduliną (płyta bitumiczna) spłonęła doszczętnie, straty oszacowano na 20 tysięcy złotych. Strażacy zapobiegawczo podali prąd wody również na działkę obok, by nie doszło do rozprzestrzenienia się zagrożenia. Wstępne ustalenia, jak przekazuje rzecznik, wskazują iż przyczyną zdarzenia było nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

Jednocześnie strażacy apelują, by dbać o własne bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo otoczenia szczególnie w momencie, gdy posługujemy się ogniem otwartym.

Zwracamy uwagę, że należy wykonywać okresowe przeglądy instalacji, w które wyposażony jest budynek, tj. szczególnie instalacji gazowych, elektrycznych oraz przewodów kominowych. Ponadto należy dbać o urządzenia zasilane w gaz i prąd - dodaje st. kpt. Łukasz Cepiel.

Działania strażaków na miejscu zakończyły się kilkanaście minut po północy.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dizel (77.81. * .154) 24.05.2023 18:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy to ten, co saune sobie na dzialce urzadzil?

~tosemja (193.46. * .123) 24.05.2023 09:55
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 24.05.2023 07:42
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Te wszystkie działki to relikt PRL-u i powinny zostać zaorane.
Ileż na nich wszystkich samowoli budowlanych, które doprowadzają do takich nieszczęść.

~nikoss (188.137. * .35) 23.05.2023 18:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

gdzie ?,jaki portal taka informacja.