Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego policjanci przypominali o ważnych zasadach [ZDJĘCIA]

W ubiegły weekend w Jastrzębiu-Zdroju odbył się pierwszy Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. Mundurowi z jastrzębskiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mieli okazję przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa rowerzystom i innym uczestnikom imprezy.

Na Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego policjanci przypominali o ważnych zasadach [ZDJĘCIA]
Stróże prawa rozdawali napotkanym rowerzystom listwy odblaskowe, poprawiające ich widoczność. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Żelazny Szlak Rowerowy to 54-kilometrowa pętla poprowadzona po pograniczu polsko-czeskim przez tereny pięciu gmin: Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice po stronie polskiej oraz Karwinę i Piotrowice koło Karwiny po stronie czeskiej. Motywem przewodnim szlaku jest kolej, bo to ona wywarła duży wpływ na losy gospodarczego i infrastrukturalnego rozwoju tutejszych miast oraz życie ich mieszkańców.

Imprezę Euroregionu Śląsk Cieszyński, organizowali wspólnie: Jastrzębie-Zdrój, Godów, Zebrzydowice, Piotrowice koło Karwiny oraz Stowarzyszenie „Olza” z Cieszyna.

- Obecni na miejscu jastrzębscy dzielnicowi towarzyszyli na rowerach uczestnikom w trakcie trwania imprezy, a aspirant Szymon Czysz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przybliżył nie tylko rowerzystom, ale i wszystkim uczestnikom spotkania podstawowe przepisy dotyczące poruszania się po drodze czy ścieżce dla rowerów. Przypomniał także o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, jak i przepisach dotyczących przewożenia dzieci - przekazuje oficer prasowa komendy w Jastrzębiu-Zdroju, st. asp. Halina Semik.

W programie festiwalu znalazły się między innymi: rowerowa gra terenowa z nagrodami, animacje i konkursy dla dzieci, warsztaty rękodzieła, pokazy kulinarne i naukowe oraz spektakle teatralne.

/źr. KMP Jastrzębie-Zdrój/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].