Na Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego policjanci przypominali o ważnych zasadach [ZDJĘCIA]

W ubiegły weekend w Jastrzębiu-Zdroju odbył się pierwszy Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. Mundurowi z jastrzębskiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mieli okazję przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa rowerzystom i innym uczestnikom imprezy.

Na Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego policjanci przypominali o ważnych zasadach [ZDJĘCIA]
Stróże prawa rozdawali napotkanym rowerzystom listwy odblaskowe, poprawiające ich widoczność. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Żelazny Szlak Rowerowy to 54-kilometrowa pętla poprowadzona po pograniczu polsko-czeskim przez tereny pięciu gmin: Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice po stronie polskiej oraz Karwinę i Piotrowice koło Karwiny po stronie czeskiej. Motywem przewodnim szlaku jest kolej, bo to ona wywarła duży wpływ na losy gospodarczego i infrastrukturalnego rozwoju tutejszych miast oraz życie ich mieszkańców.

Imprezę Euroregionu Śląsk Cieszyński, organizowali wspólnie: Jastrzębie-Zdrój, Godów, Zebrzydowice, Piotrowice koło Karwiny oraz Stowarzyszenie „Olza” z Cieszyna.

- Obecni na miejscu jastrzębscy dzielnicowi towarzyszyli na rowerach uczestnikom w trakcie trwania imprezy, a aspirant Szymon Czysz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przybliżył nie tylko rowerzystom, ale i wszystkim uczestnikom spotkania podstawowe przepisy dotyczące poruszania się po drodze czy ścieżce dla rowerów. Przypomniał także o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, jak i przepisach dotyczących przewożenia dzieci - przekazuje oficer prasowa komendy w Jastrzębiu-Zdroju, st. asp. Halina Semik.

W programie festiwalu znalazły się między innymi: rowerowa gra terenowa z nagrodami, animacje i konkursy dla dzieci, warsztaty rękodzieła, pokazy kulinarne i naukowe oraz spektakle teatralne.

/źr. KMP Jastrzębie-Zdrój/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].