Piknik w Kurorcie: Weź udział w konkursie na najlepszy strój [zapowiedź]

Cieszący się sporą popularnością Piknik w Kurorcie odbędzie się już w tę niedzielę (28.05.). Organizatorzy imprezy zachęcają do udziału w konkursie na najlepszy strój. Jak przygotować stylizację, by zwiększyć szansę na wygraną? I jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Piknik w Kurorcie: Weź udział w konkursie na najlepszy strój [zapowiedź]
Stroje swą formą powinny nawiązywać do okresu międzywojennego z uwzględnieniem charakterystycznych dla tych okresów elementów / fot. arch. Nowiny

Lubisz bawić się modą? Kochasz styl lat 20. i 30.? Przyjdź do Kurortu w stroju retro i zgarnij piknikowe nagrody - zachęcają organizatorzy zapowiadając kolejny konkurs na najlepszy strój.

Dwurzędowe garnitury, sukienki-tuby i flappery z obniżoną talią, długie marynarki – moda lat 20. i 30. charakteryzowała się luźniejszymi i bardziej wygodnymi strojami, którym szyku dodawały cekiny, pióra i frędzle, a także dodatki: perły, wachlarze, pończochy ze szwem, długie rękawiczki, opaski i spinki z piórami czy kamieniami. Mężczyźni podwijali rękawy, nosili meloniki i fedory. Na co dzień popularne były też wełniane lub tweedowe "newsboy caps".

Z roku na rok uczestnicy Pikniku w Kurorcie coraz chętniej się przebierają, dlatego podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy organizujemy konkurs na najlepszy strój retro. Wszystko po to, aby mieszkańców jeszcze bardziej do tego zachęcić i jednocześnie docenić. Moda lat 20. i 30. to wdzięczny temat do zabawy. Najpiękniej ubrane osoby zostaną nagrodzone piknikowymi upominkami - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźni Moszczenica.

Stroje można zgłaszać pracownikom IDID Łaźni Moszczenica w dniu Pikniku od 15.00 do 17.45. Wyniki zostaną ogłoszone podczas imprezy.

Dla laureatów Organizator przewidział następujące nagrody:

  • I miejsce: kosz piknikowy 4-osobowy, koc piknikowy i zestaw gadżetów
  • II miejsce: kosz piknikowy 2-osobowy i zestaw gadżetów
  • III miejsce: kosz piknikowy 2-osobowy i zestaw gadżetów.

Stroje swą formą powinny nawiązywać do okresu międzywojennego z uwzględnieniem charakterystycznych dla tych okresów elementów, np.:

  • lata 20.: geometria, zabawa formą, frędzle, opaski, wpływy orientalne, luźne kroje, odsłonięte łydki (nie kolana!), obły kształt strojów, miękkie i lejące się tkaniny, nisko zawieszony pas, dodatki jak korale, perły itp.;
  • lata 30.: co raz bardziej dopasowane stroje, podkreślona talia, węższe i dłuższe spódnice/sukienki opięte na biodrach, bogactwo i szał dodatków (kapelusze, torebki, etole, rękawiczki), spodnie, ale i damskie wersje męskich garniturów; u panów wzorzyste, acz subtelnie skarpetki, buty łączące ze sobą skórę białą i czarną, zegarek noszony na nadgarstku czy wąsiki zwane kapką.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.05.2023 09:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu