Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piknik w Kurorcie: Weź udział w konkursie na najlepszy strój [zapowiedź]

Cieszący się sporą popularnością Piknik w Kurorcie odbędzie się już w tę niedzielę (28.05.). Organizatorzy imprezy zachęcają do udziału w konkursie na najlepszy strój. Jak przygotować stylizację, by zwiększyć szansę na wygraną? I jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Piknik w Kurorcie: Weź udział w konkursie na najlepszy strój [zapowiedź]
Stroje swą formą powinny nawiązywać do okresu międzywojennego z uwzględnieniem charakterystycznych dla tych okresów elementów / fot. arch. Nowiny

Lubisz bawić się modą? Kochasz styl lat 20. i 30.? Przyjdź do Kurortu w stroju retro i zgarnij piknikowe nagrody - zachęcają organizatorzy zapowiadając kolejny konkurs na najlepszy strój.

Dwurzędowe garnitury, sukienki-tuby i flappery z obniżoną talią, długie marynarki – moda lat 20. i 30. charakteryzowała się luźniejszymi i bardziej wygodnymi strojami, którym szyku dodawały cekiny, pióra i frędzle, a także dodatki: perły, wachlarze, pończochy ze szwem, długie rękawiczki, opaski i spinki z piórami czy kamieniami. Mężczyźni podwijali rękawy, nosili meloniki i fedory. Na co dzień popularne były też wełniane lub tweedowe "newsboy caps".

Z roku na rok uczestnicy Pikniku w Kurorcie coraz chętniej się przebierają, dlatego podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy organizujemy konkurs na najlepszy strój retro. Wszystko po to, aby mieszkańców jeszcze bardziej do tego zachęcić i jednocześnie docenić. Moda lat 20. i 30. to wdzięczny temat do zabawy. Najpiękniej ubrane osoby zostaną nagrodzone piknikowymi upominkami - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźni Moszczenica.

Stroje można zgłaszać pracownikom IDID Łaźni Moszczenica w dniu Pikniku od 15.00 do 17.45. Wyniki zostaną ogłoszone podczas imprezy.

Dla laureatów Organizator przewidział następujące nagrody:

  • I miejsce: kosz piknikowy 4-osobowy, koc piknikowy i zestaw gadżetów
  • II miejsce: kosz piknikowy 2-osobowy i zestaw gadżetów
  • III miejsce: kosz piknikowy 2-osobowy i zestaw gadżetów.

Stroje swą formą powinny nawiązywać do okresu międzywojennego z uwzględnieniem charakterystycznych dla tych okresów elementów, np.:

  • lata 20.: geometria, zabawa formą, frędzle, opaski, wpływy orientalne, luźne kroje, odsłonięte łydki (nie kolana!), obły kształt strojów, miękkie i lejące się tkaniny, nisko zawieszony pas, dodatki jak korale, perły itp.;
  • lata 30.: co raz bardziej dopasowane stroje, podkreślona talia, węższe i dłuższe spódnice/sukienki opięte na biodrach, bogactwo i szał dodatków (kapelusze, torebki, etole, rękawiczki), spodnie, ale i damskie wersje męskich garniturów; u panów wzorzyste, acz subtelnie skarpetki, buty łączące ze sobą skórę białą i czarną, zegarek noszony na nadgarstku czy wąsiki zwane kapką.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.05.2023 09:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu