Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Łaźnia Moszczenica w Industriadzie 2023: warsztaty, wystawy i koncerty

Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd. To wszystko czeka na uczestników Industriady 2023, którzy 17 czerwca od godz. 12:00 wybiorą się pod  budynek Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju.

Łaźnia Moszczenica w Industriadzie 2023: warsztaty, wystawy i koncerty
Plakat promujący Industriadę w Łaźni Moszczenica

Tym razem hasłem przewodnim festiwalu jest „Sztuka przemysłu” i to determinuje program tej imprezy. A jak sztuka, to fotografia, grafika, gry, literatura, muzyka. - Zarówno w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica jak i programie Industriady łączymy tradycję z nowoczesnością. W tym dniu nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu – zachęca Rafał Jabłoński, dyrektor Łaźni Moszczenica.

W sobotę 17 czerwca będzie można zobaczyć dwie wystawy. Pierwsza ukaże artystyczne, industrialne fotografie miasta rodzącego się na złożach węgla, druga grafiki śląskich obiektów poprzemysłowych autorstwa Alexandra Babicha i Anastazji Alforovej. Ponadto, na warsztatach uczestnicy będą mogli zbudować własną camerę obscura, użyć prasy Gutenberga czy odmienić wygląd zwykłego tiszertu. Na dzieci będą czekały wymagające refleksu i koordynacji zabawy techniką na torach Sphero i Surfo. Nie zabraknie oczywiście muzyki.

W programie przewidziano występ Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury oraz koncerty Marcina Wyrostka z zespołem Corazon oraz koncert Jelonka.

Organizacja Industriady jest możliwa dzięki zgłoszeniu się jastrzębskiego Instytutu do konkursu na obiekt zaprzyjaźniony Szlaku Zabytków Techniki. Daje to również możliwość wpisania Łaźni do Szlaku Zabytków Techniki w przyszłości.

Przemysł w służbie fotografii – Camera obscura

To warsztaty dla tych, którzy fascynują się fotografią oraz tych, którzy nie rozumieją (a chcą zrozumieć), jak działa aparat fotograficzny. Na warsztatach zbudujemy pierwowzór aparatu fotograficznego. Odbędą się one o godz. 13.00 i 15.00 i potrwają godzinę. Liczba miejsc ograniczona. Kolorowe szaleństwo T-shirtowe

Tie-dye zdominowało modę lat 60. XX wieku, a teraz wraca do łask w myśl filozofii „zero waste” (bez odpadów). Po co wyrzucać, skoro można zafarbować i otrzymać całkiem nowe ubranie? Na warsztatach poznacie tajniki dyfuzji pod kontrolą. Odbędą się o godz. 13.30 i 16.30. Czas trwania ok. 1 godz.

Obowiązują zapisy

Na warsztaty Camera obscura oraz Kolorowe szaleństwo t-shirtowe obowiązują zapisy drogą mailową.

Zgłoszenia należy wysłać na adres: zgloszenia@laznia.jastrzebie.pl
W tytule należy wpisać godzinę oraz nazwę warsztatów, w treści wiadomości prosimy o informacje: liczba osób wraz z danymi (imię i nazwisko uczestnika) oraz telefon kontaktowy. Termin zgłoszeń: 10 czerwca, godz. 15.00.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 29.05.2023 08:34

"występ Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana"
Przypadek, czy ręka rękę myje?
Żałosne to jest wszystko.

~GrzegorzWielki (85.202. * .230) 28.05.2023 12:27

Będę mógł tam wpaść z dziećmi czy muszę mieć zaproszenie z urzędu miasta.

~Bieda (84.239. * .175) 27.05.2023 19:17

Bieda w dupe zawiala w tym roku.

~perfektmen (89.77. * .146) 26.05.2023 16:04

Co to jest "tiszertu"? Proszę o poważne odpowiedzi.

~DzwonekRowerowy (178.26. * .47) 26.05.2023 13:02

"Przemysł w służbie fotografii – Camera obscura"

Mógłby ktoś wytłumaczyć co ma przemysł do camery obscury?