Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie cofnęło się w czasie. Trwa Piknik w Kurorcie [ZDJĘCIA]

28 maja w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbywa się impreza w stylu dwudziestolecia międzywojennego - Piknik w Kurorcie. 

Jastrzębie cofnęło się w czasie. Trwa Piknik w Kurorcie [ZDJĘCIA]

W programie wydarzenia między innymi koncert Dixie Fellows, pokaz mody, pantomimy, brzuchomówcy, cyrkowca, koncert Jazzy Performance. Dodatkowo między innymi: wiedeńska karuzela, miasteczko cyrkowe i warsztaty dla dzieci, wystawa o początkach uzdrowiska, wystawa zabytkowych rowerów i samochodów, konkurs na najlepszy strój, retro fotobudka.

Wystawa zabytkowych samochodów

Podczas wydarzenia można zobaczyć kilka modeli zabytkowych samochodów. Nie brakuje chętnych, którzy chcą zrobić sobie przy nich zdjęcia.

Wenecka karuzela

Jedną z największych atrakcji dla najmłodszych jest możliwość przejażdżki na weneckiej karuzeli. 

Stroje z epoki

Podczas wydarzenia trwa konkurs na najlepszy strój. 

Pokaz mody

Tłumy oglądały pokaz mody z dawnych lat. Przeważały stroje codzienne, sportowe oraz na plażę.

Prezydent Anna Hetman

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~znajomy_jenifer_lopez (46.204. * .209) 29.05.2023 16:12

@wsiostrzembie
Ty to dopiero jestes cofniety intelektualnie volksdojczu.
Pochwal się swoją metropolią i co jest w niej organizowane.
Dożynki, to twoja impreza roku, a tak to tanie piwo z biedronki po kryjomu przed starą.

~Wsiostrzembie (185.104. * .31) 29.05.2023 12:23

Najgorsze jest to że Jastrzębie jest stale cofnięte w czasie za innymi miastami a nie tylko w czasie tej imprezy i to jest smutne...

~uczestniczka (89.70. * .11) 29.05.2023 11:26

Zabawa przednia. Coraz wiecej mieszkańców bierze w niej udział.

~Borubar (46.204. * .110) 29.05.2023 11:11

Bardzo dobra impreza. Stroje i eksponaty wyśmienite

~Dysydent (85.202. * .231) 29.05.2023 10:50

Jastrzębie-Zdrój to już dawno " cofneło się w czasie" a nie teraz w niedzielę i ciągle stoi w latach późnego Gierka.

~Obywatelsjz (195.164. * .207) 29.05.2023 10:29

Mam wrażenie, że wszystkie imprezy w jastrzębiu mają jeden cel nadrzędny - promocja prezydentki. Wszędzie jej pełno, każda impreza to ONA na zdjęciach. Ta kobieta ma takie parcie na szkło jak "gwiazdy" discopolo.

~ToryKolejowe (89.187. * .173) 28.05.2023 19:55

Co roku to samo i z roku na rok ma coraz mniej wspolnego z Jastrzebiem.

MOK to organizowal latami, teraz tzw. instytut z 6 osobami i popytem na dodatkowe 9, bo rak brak.
Przeniesienie tej organizacji to jeden z ruchow, ktore maja udowodnic sens istnienia lazni.

Pytanie do dyrektora: jakim cudem impreza mogla byc organizowana, gdy Instytut nie istnial?