Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielki piknik naukowo-sportowy Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

Nauka przez zabawę – to główne hasło przyświecające inicjatorom tej imprezy. W ostatnią niedzielę maja (28.05.) na polanie przed halą MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju odbył się piknik naukowo-sportowy dla pracowników JSW i mieszkańców miasta oraz regionu.

Wielki piknik naukowo-sportowy Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]
Do dyspozycji młodszych były też dmuchańce, kule wodne i łódeczki, nieco starsi mogli poszaleć na ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Podcza pikniku odbyły się również szereg konkursów sportowych i seanse filmowe w kinach sferycznych. / fot. Andrzej Klocek

Zainteresowani niezwykłymi zjawiskami – zwłaszcza ci najmłodsi – mogli dotknąć, powąchać, posmakować i obejrzeć z bliska wszystkie przedmioty prezentowanych doświadczeń. Aktorzy Teatru Katarynka w spektaklu "Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing" w rozśpiewany i roztańczony sposób, wspólnie z widownią doprowadzili bajkowy świat do porządku. Kolejnym punktem imprezy były pokazy artystycznych bąbelków. Do dyspozycji młodszych były też dmuchańce, kule wodne i łódeczki, nieco starsi mogli poszaleć na ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Podcza pikniku odbyły się również szereg konkursów sportowych i seanse filmowe w kinach sferycznych.

Wydarzenie jest częścią obchodów 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kolejna impreza odbędzie się już 3 czerwca na Stadionie Miejskim, wystąpią: Baranovski, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, IRA, LemON oraz Mrozu.

Z kolei 17 czerwca odbędzie się festyn jubileuszowy z okazji 120-lecia kopalni Knurów, na Stadionie Miejskim w Knurowie przy ulicy Dworcowej. W tym samym czasie, w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się turniej siatkówki o Puchar Prezesa JSW. Rozgrywki sportowe potrwają do niedzieli 18 czerwca.

W sobotę 24 czerwca wydarzenie dedykowane pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej, czyli Bieg Górnika. Będzie to ekstremalny bieg przeszkodowo-terenowy na trzech dystansach łączący przygodę i wyzwania - z dobrą zabawą. Bieg zorganizowany zostanie na terenie hałdy należącej do Ruchu Borynia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

/źr. JSW/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].